Slunečník pro zahradu i balkón | Chalupa a hobby | Bydlet v panelu

Slunečník pro zahradu i balkón

22. 7. 2008
Známé úsloví praví, že kam nechodí slunce, chodí lékař. Ale stejně tak můžeme pokračovat, že všeho moc škodí. Ochrana před silným sluncem je dnes považována za samozřejmost. A tak stejně, jako bychom se měli chránit při sportu a dalších aktivitách, také při odpočinku na zahradě, terase, nebo třeba i balkóně, bychom si měli dopřát příjemný stín. Přichází nám jej nabídnout slunečník. Starý známý doplněk se ale dnes umí předstvit i novém světle.

Oceníte soukromí

Slunečník neslouží pouze jako ochrana před sluncem, ale měl by mít i další důležité vlastnosti. „Vhodně vybraný slunečník doplní posezení o další prvek, který volným chvilkám na zahradě dodá příjemnou intimitu a vytvoří pocit soukromí. Pro venkovní relaxaci jsou slunečníky díky svým vlastnostem ideálním a funkčním doplňkem,“ vysvětluje Ondřej Varga ze společnosti Kettler. „Pozor však na to, že mezi slunečníky existují obrovské rozdíly.“ Na co se při výběru slunečníku zaměřit?

1.Design – rozhodují detaily

Není slunečník jako slunečník. Vytříbená kombinace designových detailů má hlavní zásluhu na tom, že i laik rozezná originální, luxusní slunečník od obyčejného. O výsledku rozhodují také střih látky slunečníku, tvar a hloubka výkroje, počet segmentů (čím více segmentů, tím kulatější tvar) i designové provedení úchytné tyče. Barvy, ve kterých je slunečník proveden, by měly být odolné vůči slunečnímu záření i praní, rozhodně by se neměly „šisovat“.

2.Variabilita nastavení slunečníku a jednoduchá manipulace

„Slunečníky musí stínit, a aby mohly stínit, musí mít velkou stínící plochu. Proto je potřeba před nákupem vyzkoušet, jak se vám bude se slunečníkem manipulovat. Abyste po nákupu nezjistili, že s novým slunečníkem nepohnete ani při největší snaze,“ varuje Ondřej Varga. Existují dvě nejčastější varianty vypnutí slunečníku, klička a push-up systém. Push-up systém je již standardní výbavou uživatelsky přívětivých slunečníků, slunečník se díky němu velmi jednoduše roztáhne. Další výhodou slunečníků s push-up systémem je možnost rozložení slunečníku v požadované výšce. Krček pro vyklopení slunečníku, který zacílí stín přesně tam, kde si ho přejete, je další příjemnou vychytávkou. Plátno slunečníku by mělo být lehce odnímatelné a výrobce by měl nabízet možnost prát potah v pračce.

3.Upevnění

Jednodušší slunečníky nabízí pouze upevnění slunečníku v masivním podstavci. Vybírejme takové, které nám nabídnou víc možností. Slunečník pak lehce umístíte na zeď, balkón, hranu stolu nebo otvor uprostřed stolu, do země, nebo do běžných podstavců pro slunečníky.

4.Slunečník jako ochrana proti UV záření

Říká se, že sluníčko opaluje i ve stínu, a tohle tvrzení rozhodně není jen babská pověra. „Zajímejte se o to, jakou ochranu proti UV záření poskytuje vámi vybraný slunečník. Nejkvalitnější slunečníky nabízí k letnímu posezení nejen příjemný stín, ale i spolehlivou ochranu proti škodlivému slunečnímu UV záření. Společnost Kettler vyvinula slunečníky s potahy z kvalitního polyesteru, které svým stínem ochrání minimálně UV faktorem 40, při tmavších barevných odstínech látky dokonce UV faktorem vyšším než 50. Navíc je polyesterový potah velmi pevný a odolá i větru o síle 4 Beaufortovy stupnice, tedy 20–28 km/h,“ říká Ondřej Varga.

Slunečníky Kettler Art Pro každého, kdo hledá opravdu stylový slunečník, který má všech „5P“, má společnost Kettler v nabídce designové slunečníky řady Art. Ty jsou k dostání ve velkém množství velikostí a barev. Pro menší stoly se hodí průměr 188 cm, pro velké rodinné posezení uvítáte největší průměr 340 cm.

Slunečníky Art jsou vysoce stabilní produkty s kličkou, nebo push-up systémem nabízejícím možnost vytažení slunečníku do požadované výšky. Všechny modely Art lze vyklápět tak, aby stín dopadal přesně tam, kam si přejete, aniž byste museli přenášet celý slunečník.

Samozřejmostí je spolehlivá UV ochrana proti slunečnímu záření, v nabídce jsou slunečníky s faktorem až 50. Slunečníky Art jsou kulaté, složené ze 6 segmentů, zakoupit však lze i stylový obdélníkový tvar. Snímatelné plátno je vyrobeno z vysoce odolného polyesteru, díky němuž si barvy spolehlivě poradí se slunečním zářením i praním v pračce. Slunečníky Art jsou dostupné také v exkluzivní barvě mokka, ke které je sladěná designová tyč v odstínu šampaňské metalízy.

Kolik za slunečníky zaplatíme? Z nabídky společnosti Kettler můžeme vbírat v rozpětí 1 990 – 3 990 Kč včetně DPH.


publikováno: 22. 7. 2008, v rubrice Chalupa a hobby
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Chalupa a hobby:

Další články v rubrice Chalupa a hobby:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007