Nové číslo časopisu Okolo bytu 3/2013 | Družstva a SVJ | Bydlet v panelu

Nové číslo časopisu Okolo bytu 3/2013

15. 9. 2013

V úvodu třetího letošního čísla časopisu Okolo bytu se opět vracíme na jedno z pražských sídlišť, kde SVJ zahájilo kompletní rekonstrukci domu. V tomto čísle můžeme již hodnotit stavební část rekonstrukce. Tématem, kterému se v tomto čísle rekonstrukce panelového domu věnujeme, jsou úspory za energie. Jaké jsou možnosti a umělo je SVJ maximálně využít? V rámci sledované rekonstrukce se detailně podíváme také na nové výtahy. Jak by v jejich případě mělo správně probíhat výběrové řízení? V čem se liší od jiných oblastí?

S blížícím se podzimem nabývají na aktuálnosti úspory energií

V tomto vydání se výtahům věnujeme ještě jednou – mnoho domů má rekonstrukci ještě před sebou. na malé výtahy a schody jsme se podívali očima maminek s kočárky. V časopisu Okolo bytu naleznete i aktuální pohled na možnosti financování. Jak je to se státní pomocí a jaký postup nám doporučují odborníci? To se dovíte v článku 40 miliard a Nová zelená úsporám.

Právě v tomto čísle také můžete nalézt kompletní Zateplovací manuál, který zpracovali odborníci ze Sdružení EPS ČR. Také z pohledu Asociace výrobců minerální izolace zaznívá naléhavý apel na snižování energetické náročnosti bydlení. Titulek hovoří za vše: Nemáte zatepleno? Pozor na model energetické chudoby! Na téma navazují i aktuální otázky ohledně PENB.

Třetí letošní číslo časopisu Okolo bytu vyšlo v srpnu.

Kde časopis získat?

Časopis Okolo bytu je neprodejný, lze jej získat na tématicky odpovídajících seminářích, zejména celoročních cyklech seminářů projektů Jak to dělají a Dům plný úspor. S časopisem se také budete moci setkávat u společností, které se na přípravě časopisu svými odbornými informacemi podílejí a v některých informačních centrech (například Svazu malých bytových družstev, MMR, prodejních a poradenských míst bank, spořitelen a společností zajišťujících správu majetku, konzultačních center pro úspory energií a na některých dalších místech). Časopis Okolo bytu je zaměřen na bytová družstva a SVJ a přináší informacím z oblasti legislativy, správy domu nebo sousedských vztahů.

Zasílání časopisu přímo na vaši adresu je možné si objednat na e-mailové adrese: info@okolobytu.cz nebo prostřednictvím formuláře na www.mediaadvi­ce.cz a www.okolobytu.cz. Manipulační poplatek za jeden výtisk tvoří 30 Kč.


publikováno: 15. 9. 2013, v rubrice Družstva a SVJ
Štítky: aktuálně, BD a SVJ, regenerace domu, úspory energií, výtah

Nejčtenější články v rubrice Družstva a SVJ:

Další články v rubrice Družstva a SVJ:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007