Interiér | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Interiér

Podzimní trendy v bydlení: čalouněné postele i přírodní materiály

12. 9. 2016

Léto ještě není u konce, ale už nyní bychom měli při vybavování bytu přemýšlet o trendech na nadcházející sezonu. S přicházejícím podzimem a zimou se totiž mění používané barvy, materiály a dokonce i styl nábytku. Sledovat nové trendy se vyplatí nejen v případě větší rekonstrukce, ale i při malých úpravách. S našimi tipy si bydlení jednoduše přizpůsobíte blížícímu se chladnějšímu období.


Kaktusy a sukulenty – exotika u vás doma

26. 8. 2016

Je radost na ně pohledět, většinou nebývají příliš náročné na pěstování a přitom zůstávají krásně zelené po celý rok. Kaktusy a sukulenty můžeme ozvláštnit každý kousek domácnosti, balkonu i zahrady a vnést tak do prostorů kousek exotiky. Aby vám ve skvělé kondici vydržely dlouhé roky, je důležité zajistit jim tu správnou péči.


Vyvarujte se chyb při výběru vysavače

1. 8. 2016

Domácnost bez vysavače? Jistě souhlasíte, že to je jen těžko představitelná skutečnost pro většinu domácností. Čistý domov je důležitým prvkem spokojeného bydlení, ale umíme si vybrat vysavač správně? Neděláte i Vy stále stejné chyby a dáváte spíše na trendy, reklamní triky a pozlátko, než na ověřené informace a zralou úvahu?


Dřevěné podlahy lze použít i na obklad stěn a stopů. Inspirujte se

28. 7. 2016

Dnešní podlahové krytiny musejí splňovat jiné estetické požadavky než před deseti nebo dvaceti lety. Podlaha se stává dominantním prvkem interiéru. Zastavění nábytkem se minimalizuje, úložné prostory bývají součástí prvotních návrhů dispozičního řešení interiéru. Příležitost vyniknout více než jakýkoli jiný materiál si zaslouží podlahy dřevěné. Trh momentálně ovládají velkoformátové palubky z dubu. Zákazníci u nich preferují přirozený vzhled, světlejší – bělené až šedavé – odstíny, střední rustikálnost a nenáročnost údržby. Narůstá nabídka stabilních vícevrstvých konstrukcí. Podlahové palubky se stále častěji využívají jako dekorativní obklad stěn i stropů.


Jak si zútulnit byt v paneláku

25. 7. 2016

Každý by se jistě rád pochlubil osobitou, dobře zařízenou a útulnou domácností. A také každý tohoto efektu může dosáhnout. Není nic jednoduššího než si do bytečku pořídit trendy nábytek i doplňky, které vaší domácnosti dodají kouzlo.


Jaké jsou výhody i nevýhody jednotlivých matrací a materiálů?

19. 7. 2016

Při výběru matrace bychom se neměli řídit pouze cenou, vzhledem a dostupností, ale pro kvalitní spánek bychom se měli zaměřit na jiné parametry, kterými jsoutvar, pevnost a materiál. Jak je to ale s materiály v matracích? Které poskytují skutečnou oporu páteři a dopřejí klidný odpočinek, a jaké mohou být naopak nevhodné? Odkud se vzala tradice jednotlivých druhů matrací a materiálů?


Tipy na kvalitní projekční plochy

27. 6. 2016

Pokud jste fanoušci sportu, pak je nyní správná příležitost pořídit si projektor a kvalitní projekční plochu. Čeká nás totiž Olympiáda v Riu a hokejový Světový pohár. Na těchto kláních máme horká želízka v ohni a bude tedy radost sledovat jejich výkony bedlivě a pohodlně na velké ploše.


Chystáte se malovat svépomocí? Přinášíme deset rad, jak na to

16. 6. 2016

Stále hodně Čechů má ve zvyku si malovat byt či dům svépomocí. Proto si s řadou úskalí této činnosti dokáže poradit. Ovšem i tak máme tendenci na některé věci v souvislosti s výmalbou zapomenout či je podcenit. V následujících deseti bodech shrnuli odborníci ze sítě prodejen Dům barev základní postup při malování, a to od výběru jednotlivých tónů a kvality barev po zakrývání vybavení domácnosti, nezbytnost škrábání, penetrace či rady, jak předejít „kocourům“ na stěnách.Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007