Jak nejlépe skladovat obuv? | Interiér | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Interiér » Článek

Jak nejlépe skladovat obuv?

11. 10. 2016

Skladování bot může být nesnadný úkol, zvláště pokud to je v malém bytě a nemáme příliš mnoho místa. Ve skříni? Ve sklepě? Anebo pod postelí? Jak ochránit obuv mimo sezonu, abyste si v té další mohli užívat nepoškozených lodiček, polobotek nebo kozaček? Seznamte se s našimi nápady a radami.

Skladování bot ve skříni

Nejlepší způsob, jak skladovat boty, je v originálních krabicích, ve kterých jste je koupili. Díky tomu, že je na nich obvykle štítek s obrázkem, stačí je uložit správnou stranou ven, abyste vždy viděli, po jakém páru saháme. Pokud některá z krabic nemá na sobě fotografii, pak stojí za to věnovat tomu nějaký čas a přesně je popsat nebo dokonce udělat a přilepit vytištěné fotografie. V budoucnu se tak vyhneme zklamání, když se na poslední chvíli rozhodneme pro změnu, protože konkrétní pár bude velmi snadno k nalezení.

Do menší skříně se nevejde příliš mnoho krabic, takže skladování v nich vyhradíme jen pro páry, které jsou nejvíce náchylné k poškrábání nebo jinému poškození. „Drahým lakovaným lodičkám bychom měli vyčlenit více prostoru, ale třeba balerínky, sandály nebo nazouváky můžete skladovat po dvou, třech párech v jedné, trošku větší krabici. Lepicí páskou do krabice také přilepte náhradní podpatky, aby byly po ruce, když přijde čas na jejich náhradu,“ říká Veronika Sajdoková z CCC. Praktický tip: Nechejte uvnitř sáček s granulemi pohlcujícími vlhkost.

Naštěstí výrobci, proto aby nám usnadnili skladování, přesně upravují velikost krabice dle prostoru, který zabírají boty v ní. Díky tomu si nenosíme domů velké balení vyplněné ze 2/3 papírem a z 1/3 botami.

Kam s letní obuví?

Přišel nám podzim a s ním přišla i výměna botníku. A kam s letní obuví, kterou teď po mnoho měsíců nebudeme potřebovat? „Narozdíl od zimních bot zabírá ta letní velmi málo místa a nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Boty na jehlách nebo lodičky se mohou hodit při slavnostních příležitostech, proto je dobré mít je uložené v krabicích ve skříni, vyplněné pravítkem nebo novinami,“ říká Veronika Sajdoková z CCC. Sandály, pantofle, espadrilky nebo balerínky jsou střihy, které můžeme na období podzim/zima uložit na méně přístupných místech. K jejich skladování se bude skvěle hodit velký koš nebo plastová nádoba s výškou podobnou k délce boty. Proč? Stačí vynaložit trochu času a uvnitř koše připravit „přehrádky“ z ruliček vystřižených a slepených ze čtvrtky. V takových svisle vložených tubách se nám úspěšně podaří umístit od několika až po několik desítek párů.


publikováno: 11. 10. 2016, v rubrice Interiér
Štítky: bydlení, dobrý tip, inspirace, málo místa, móda a styl, úložné prostory

Nejčtenější články v rubrice Interiér:

Další články v rubrice Interiér:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007