Jak správně vybrat televizi? | Interiér | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Interiér » Článek

Jak správně vybrat televizi?

21. 12. 2012

Uvažujete o pořízení nového televizoru do vašeho interiéru? Věnujte dostatečnou pozornost výběru. Rozhodnout se dnes můžete mezi TV s přístupem na internet, 3D TV a designovými televizemi. Představíme vám jednotlivé typy a poradíme, podle jakých parametrů dále vybírat.

Televizory s připojením k internetu

Představte si, že vaše televize nabízí více než jen sledování pořadů a filmů. Internetové Smart TV podporují připojení k internetu, takže se dostanete do různých portálů. Připojíte se například k portálu YouTube a můžete zhlédnout na velké obrazovce nejnovější videa a hudební klipy. Nebo můžete komunikovat se svými nejbližšími prostřednictvím sociálních sítí Facebook a Twitter. Umožňují také zdarma hraní počítačových her. Ovládání internetové TV je přitom jednoduché. Vypomoci si můžete nejen intuitivním dálkovým ovladačem, ale také elektronikou připojenou na wi-fi, například tabletem a telefonem. Uvedené parametry splňují internetové Smart LED televizory Hyundai 185 Linie a GoGEN TVL 32992 FWEBRR. Obsahují navíc nadstandardní funkce jako Record Ready, tedy možnost nahrávání digitálního vysílání na HDD nebo Flash Disk a Timeshift, tedy sledování filmů s časovým posunem. Uvedené internetové TV umožňují snadný přístup do videoportálu Voyo.cz nebo internetového obchodu eBay a brzy i do videopůjčovny Topfun.

3D Televizory

Chcete být doslova vtaženi do děje filmu nebo pořadu? Za dokonalým požitkem už nemusíte chodit pouze do multikina. Moderní 3D televizory dokážou přehrát filmy nejen ve 2D, ale také ve 3D kvalitě, podporují vysoké rozlišení a kvalitní zpracování barev. Mezi 3D televizemi je upřednostňována pasivní 3D technologie, která využívá polarizační filtry. Nedochází tak k nežádoucímu blikání obrazu a oči se neunavují. 3D prostorový obraz můžete sledovat z jakéhokoliv úhlu. Postačí si pouze nasadit pohodlné a lehké polarizační 3D brýle, které jsou většinou součástí balení. Uvedené parametry splňují například 3D Direct LED televizory GoGEN TVL 42983 DLEDCRR a Hyundai D3LH 32806 MP4R. Modely podporují Direct LED Panel, který zajistí rovnoměrnou intenzitu podsvícení celé obrazovky. Nadstandardní je také obsažená funkce Record Ready, tedy nahrávání digitálního televizního vysílání na HDD nebo Flash Disk a Timeshift, tedy sledování pořadů s časovým posunem.

Stylové televizory

Hledáte-li do moderního interiéru krásný doplněk, nebo osvěžující prvek, vsaďte na designovou televizi. Při zařizování bytu jsou totiž detaily nejdůležitější. Přesně ty totiž tvoří výsledný dojem z celého pokoje. Slaďte barvu se zbytkem interiéru a budete mile překvapeni, jak se změní vzhled celého pokoje. Jedinečným modelem v tomto směru je novinka Hyundai 945 Linie, kterou si můžete jednoduše přizpůsobit své náladě nebo barevně doladit svému interiéru. Základní balení totiž obsahuje hned čtyři barevné varianty předního rámečku. Bez problému tak uděláte z bílé televize modrou, červenou nebo módně zářivě zelenou. Elegantní řešení potom poskytuje model GoGEN TVL 32980 WHITERR s bílým rámem, který osvěží vzhled celého pokoje.

Jakou zvolit úhlopříčku?

Pokud jste si již vybrali jeden z typů televizorů, uvažujete zřejmě nad vhodnou velikostí. Uvědomte si, co od televizoru očekáváte a kam ho chcete umístit. „V obývacích pokojích Čechů je nejčastější úhlopříčka 40–50 palců, tedy nad 1 metr. Pro kuchyně se využívají většinou menší úhlopříčky do 24“ velikosti, pro ložnice nejčastěji 26“, 32“, tedy menší úhlopříčky. Do ložnic je velký zájem o designové bílé televize, které například značka GoGEN nabízí v malých i středních úhlopříčkách,“ vysvětluje odborník na elektro z prodejen Euronics Bohuslav Komín.

Pro více informací se můžete podívat na http://www.hyundai-electronics.cz/…/te­levizory/.


publikováno: 21. 12. 2012, v rubrice Interiér
Štítky: design, styl, televizory, vánoce

Nejčtenější články v rubrice Interiér:

Další články v rubrice Interiér:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007