Do malé koupelny vybírejte pečlivě | Koupelna | Bydlet v panelu

Do malé koupelny vybírejte pečlivě

17. 7. 2008
Malá koupelna se pro nás stále stává místem kompromisů. Slevujeme z výběru vybavení i z našeho pohodlí a představ, jak by se nám koupelna líbila. Naštěstí výrobci sanitární keramiky se na malé koupelny již dávno zaměřili a na trh uvádí série, které jsou navrhovány právě s ohledem na stísněné prostory. Jejich hlavní zásadou je, aby i při omezených rozměrech byly schopny nám nabídnout takové pohodlí, které v koupelně očekáváme.

Vybíráte správně?

Pro to, abychom se i v malé koupelně cítili příjemně, musí být splněny dvě základní podmínky: první je správná volba značky a především typu sanitární keramiky, druhou je jejich účelné rozmístění. Dobrou zprávou je, že výrobci sanitární keramiky pamatují na oboje. Své řady omyvadel, van a klozetů navrhují tak, aby bylo možné je umístit i do standardně malých koupelen, včetně některých kombinací a záměn některých typů. Tak můžete i na omezeném prostoru mít koupelnu takovou, která dokáže respektovat vaše potřeby.

Jak vyzrát na prostor

Umyvadlo vybírejme s úložnou skříňkou, případně s madelm na zavěšení ručníku prostor dokáže ušetřit rohové umyvadlo nechcete-li se zříci koupele i sprchování, vyberte vanu s rozšířenou částí a sprchovou zástěnou moderní jsou závěsné klozety, které oceníte i při snadnější údržbě volně ležící kosmetiku a koupelnové doplňky můžete skladovat třeba na polici v proutěných košících – nebudete mít pocit, že jste tolik obklopeni předměty.

Místo šetří Logic

Na řešení tohoto problému se zaměřuje koupelnová řada Logic od švédského výrobce Gustavsberg. Každý produkt řady Logic je navrhovaný tak, aby co nejpraktičtěji využil daný prostor. Jednotlivé produkty do sebe zapadají jako puzzle. Logic vychází z reality malých koupelen. Počítáno je proto například i s pračkou, s využíváním vany pro sprchování, s umyvadlem v úzkém prostoru či v rohu a podobně. To vše ale se zachováním maximální praktičnosti a elegantního designu. Malá koupelna Logic je tedy nejen účelná a „logická“, ale také příjemná a útulná. Sanitární keramika Logic je vyráběna výhradně s povrchovou úpravou E+, která svým dokonale hladkým povrchem zabraňuje špíně a vápníku v ulpívání na povrchu. Díky této úpravě můžete produkty čistit snadno a ekologicky (bez agresivních prostředků) – jednoduše je otřete vlhkým hadříkem.

Řada Logic je jednou ze tří základních koupelnových řad, které švédská značka Gustavsberg na našem trhu nabízí. Artic, Nordic a Logic. Řada Logic obsahuje čtyři různé typy umyvadel, kombi nebo závěsnou toaletu a šest typů van.

Vana Logic Offset

Vana Logic Offset je vlajkovou lodí koupelnové řady Logic. Její speciální tvar nabízí velmi pohodlné koupání i přes to, že vana na délku měří 160, nebo dokonce pouze 150 centimetrů (dle typu). Je toho dosaženo netradičním šikmým umístěním vnitřního prostoru vany a jejími kolmými stěnami. Širší okraj vany na vnější straně umožňuje pohodlné sezení. To ocení například ti, co mají bezprostředně vedle vany umyvadlo a rádi se posadí třeba během čištění zubů. Sezení na okraji vany však přijde vhod třeba i během koupání malých dětí. K sezení je uzpůsoben také zadní roh vany. Pro pohodlné koupání je prostor pod hlavou vytvarován do Ergonomické Logic vlny. Vanový prostor je na jedné straně o něco rozšířen, aby vana nabídla co největší pohodlí i při sprchování. Vnější tvar vany je přizpůsoben umístění pračky. Rovná hrana o délce 65 cm umožní postavit přímo vedle vany pračku jakékoliv velikosti, a to z obou stran dle dispozice koupelny.

Vanu je možné doplnit i speciální zástěnou pro sprchování. Pevná část zástěny přesně pasuje na rovnou hranu vany. Otočná část umožní pohodlný vstup do vany a při sprchování ji můžete otočit do pravého úhlu a vytvořit tak praktický sprchovací kout.

Vana Logic Offset 150 9 900 Kč (s DPH)

Vana Logic Offset 160 10 500 Kč (s DPH)

Vanová zástěna Logic VZ 100 9 900 Kč (s DPH)

Umyvadlo Logic

Rohové umyvadlo Logic 57 je určeno k umístění do rohu v malých koupelnách, nebo třeba i na záchodě. Vtipným natočením je dosaženo pohodlného přístupu, většího prostoru pro vlastní umývání rukou a také praktické odkládací plochy v rohu. Umístěním rohového umyvadla přímo proti zkosené vaně Logic offset lze udělat i z toho nejmenšího prostoru praktickou malou koupelnu. Šířka umyvadla je 57 cm. Samozřejmostí je speciální E+ povrch. Cena 3 500 Kč (s DPH).

Umyvadlo Logic 50×27 je elegantním řešením do úzkých prostor. Například tam, kde je třeba kolem umyvadla procházet a s použitím běžně velkého umyvadla by to možné nebylo. Pomůže vám vyřešit úzkou koupelnu, může však skvěle posloužit i jako umyvadlo na záchod. Díky umístění baterie na boku umyvadla je využit prostor téměř až ke stěně a odkládací plocha je na druhém boku. Tím je dosaženo dostatečného prostoru na mytí i v rámci neuvěřitelných 27 cm. Samozřejmostí je speciální E+ povrch. Cena 3 000 Kč (s DPH).

Umyvadlo Logic 36 je nejmenším umyvadlem této řady. Je určeno do miniaturních koupelen či na záchod. Se svými rozměry 36×29 centimetrů se vejde i tam, kde byste umístění umyvadla považovali téměř za vyloučené. Cena 2 500 Kč (s DPH).

Vana Logic 120

Vana Logic 120 je nejmenší vanou řady Logic. Pokud je v koupelně tak málo místa, že běžná vana nepřichází v úvahu a přesto si chcete čas od času vychutnat relaxaci ve vaně plné pěny, toto může být řešení. V kombinaci se sprchovou zástěnou se jedná o kompromis mezi vanou a sprchovým koutem, který vám dá možnost volby i v tak malém prostoru, kde byste to nečekali.

Vana Logic 120 stojí 6 900 Kč (s DPH).

Závěsné WC Logic

Závěsné WC Logic vyniká minimalistickým designem. S šířkou 35 cm a délkou 50,5 cm je předurčeno k vytvoření toalety i v tom nejmenším prostoru, nebo k umístění přímo v malé koupelně. Součástí je již i sedátko a kryt.

Cena 6 900 Kč (s DPH).

Více informací na: www.gustavsber­g.cz


publikováno: 17. 7. 2008, v rubrice Koupelna
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Koupelna:

Další články v rubrice Koupelna:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007