Malá koupelna, přesto prostorný sprchový kout | Koupelna | Bydlet v panelu

Malá koupelna, přesto prostorný sprchový kout

24. 2. 2010

Ve většině případů, je hlavním požadavkem koupelnu co nejvíce „nafouknout“. Zásadní otázkou bývá, zda zachovat vanu, nebo dát přednost úspornějšímu (jak na spotřebu, tak prostor) sprchovému koutu nebo v ideálním případě, zda je možné ponechat obé. Při dnešní šíři sortimentu koupelnových studií a možnosti kompletní vizualizace ještě před položením první dlaždičky se naštěstí daří řešit spoustu problémů s lehkostí a bez zbytečných starostí. Odborníci z koupelnových studií jsou schopni a ochotni pomoci a maximálně zákazníkům vycházejí vstříc s řešením téměř jakéhokoli problému. Víte, že i v typické panelákové koupelně můžete mít královsky prostorný sprchový kout?

Jak bude vypadat?

„Kompletní navržení koupelny není jednoduché a jakákoli chyba se často vymstí, protože se později těžko a nákladně napravuje. Mnohdy ji nelze napravit vůbec. Proto našim klientům doporučujeme 3D vizualizace, které jim umožní nahlédnout do koupelny ještě předtím, než je položena první dlaždička,“ potvrzuje vedoucí grafického centra SIKO KOUPELNY, Jaroslav Vačkář a pokračuje: „Čas na rozmyšlenou a možnost vzít své rozhodnutí zpět dokáží zákazníci opravdu ocenit. Koupelnu lze upravovat a měnit tak dlouho, než jsou majitelé s výsledkem naprosto spokojeni. Samotná realizace je pak mnohem snadnější a pohodovější. Prostě v klidu a s přehledem.“

Sprchový kout může nahradit prostorná nika

Při rekonstrukci koupelny bychom měli zvážit, zda si ponecháme vanu, nebo se rozhodneme pro sprchový kout. Jaké máme v tomto případě možnosti? Nejběžnější řešení je, zvolit některý ze sprchových koutů, který do koupelny osadíme a doplníme sprchovou vaničkou. Můžeme ale zvolit druhé žešení, které nám ve většině případů umožní opravdu prostorovou velkorysost. Na celkou šíři koupelny, kde dříve byla vana, si necháme navrhnout sprchovou niku, kterou uzavíráme séprchovými dveřmi. V tomto případě je nutné kvůli usazení odtokového žlabu zvednout podlahu a dozdít příčku ke sprchovým dveřím. Za ní pak bylo možné schovat odkládací sokl, který může v případě potřeby sloužit rovněž jako pohodlné sedátko.

Jaký obklad?

V SIKO KOUPELNY, kde pro nás proměnu malé koupelny připravovali, jako obklad zvolili sérii Matte od stejného výrobce. Ta se vyrábí v barevných provedeních bílé, žluté, růžové, pistáciové a doplňují ji výrazně červené a oranžové skleněné listely nebo listely s květinovým vzorem. Listely byly pro větší zajímavost nahrazeny skleněnou mozaikou a jako hlavní barvu obkladů a dlažby byla zvolena svěží zelená Matte Apple.

Orientační kalkulace nové koupelny:

Umyvadlo Naturel MODENA – keramické umyvadlo 75×46 cm, 3 025,21 Kč

Skříňka pod umyvadlo Naturel MODENA – vzor dub šedý, 9 571,44 Kč

Umyvadlový sifon Multi určený do nábytku, úsporný na potřebu místa, 88,24 Kč

Baterie umyvadlová Hansgrohe TALIS E2 – chrom, umyvadlová s výpustí, 3 605,04 Kč

Rohový ventil pro připojení stojánkové baterie, Schell 1/2×3/8 bez filtru, 655,46 Kč

Galerka Naturel MODENA – galerka se zrcadlem, zásuvkou a nerezovým dávkovačem hygienických kapesníčků, 3 352,94 Kč

Sprchový kout Ravak GSD3 levý, G set, 22 092,54 Kč

Odtokový žlábek, LUX – nerezový, 3 436,97 Kč

Rošt k odtokovému žlábku, LUX, 80 cm, 1 596,64 Kč

Podomítkový rozvod vody Fonte DOMINO, 663,87 Kč

Sprchová baterie Hansgrohe TALIS E2 – podomítková, 3 495,80 Kč

Sprchová sada Hansgrohe CROMA 100 Vario/Por­ter´s chrom, 1 411,76 Kč

Sprchové rameno Roca LUX – 400 mm, chromové, 1 336,13 Kč

Sprchový talíř Roca BIRILLO MASTER – průměr 200 mm, chrom, 2 512,61 Kč

Těleso pro podomítkovou baterii Hansgrohe IBOX, 2 512,61 Kč

Otopný žebřík Thermal Trend trubkový radiátor 60×132 cm, 1 529,41 Kč

Obklady a dlažba celkem Kale dlažba FUSION – pistáciová, obklad MATTE – bílá, pistáciová, MOZAIKA MIX- zelená 26,42 m², 11 338,96 Kč

CELKEM 72 225,63 Kč

Částky jsou uvedeny bez 20% DPH. Tento rozpočet zahrnuje obklady, dlažby, zařizovací předměty. Náklady na stavební práce a materiál při rekonstrukci koupelny jsou další položkou, se kterou je potřeba počítat.


publikováno: 24. 2. 2010, v rubrice Koupelna
Štítky: rekonstrukce koupelny, trendy

Nejčtenější články v rubrice Koupelna:

Další články v rubrice Koupelna:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007