Přípravy teplé vody si budeme všímat více | Koupelna | Bydlet v panelu

Přípravy teplé vody si budeme všímat více

22. 1. 2014

V letošním roce vstupuje v platnost část LOT 2 Směrnice 2005/32/EU, týkající se i snížení energetické náročnosti přípravy teplé vody. Pro spotřebitele se tak stane jasným kritériem pro výběr úsporného ohřívače energetický štítek. Co to znamená pro nás, spotřebitele?

Tepelné ztráty

Výrobci ohřívačů vody pro splnění náročných kritérií štítkování museli přistoupit ke zvýšení tepelné izolace ohřívačů a u komfortních modelů též k využití elektronické regulace tzv. Smart control, která se snaží omezit tepelné ztráty ohřívače.

Pro informace na FOR PASIV

S novinkami v oblasti ohřevu vody i vytápění se budete moci seznámit i na veletrhu FOR PASIV. Ústředním tématem budou nízkoenergetické, pasivní a nulové stavby. V pražském areálu PVA EXPO v Letňanech se od 23. do 25. ledna 2014 představí přední výrobci a firmy působící v tomto oboru. Jedním z vystavovatelů bude také společnost STIEBEL ELTRON. Návštěvníkům bude prezentován průřez sortimentem tepelných čerpadel a ventilačních jednotek Stiebel Eltron. Také zde můžete získat informace k ohřívačům vody Tatramat či podlahovému vytápění AEG a novinkám z této oblasti. Novinky značky Tatramat na veletrhu jsou zařízení využívající nejmodernější technologii v této oblasti. „Společným rysem nové generace přístrojů je maximální snaha o dosažení lepších technických parametrů při zachování kompatibility s předchozími modely,“ sdělil Petr Novotný a dodává: „na významu do budoucna získají přístroje na ohřev teplé vody využívající tepelných čerpadel a solární energie."

/Ilustrační snímek Laufen/


publikováno: 22. 1. 2014, v rubrice Koupelna
Štítky: voda

Nejčtenější články v rubrice Koupelna:

Další články v rubrice Koupelna:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007