Na kuřecí maso buďte náročnější!
Kuřecí maso se už dávno stalo jednou z nejvýznamnějších součástí našich jídelníčků. O tom, jak nám bude pokrm chutnat, rozhodujeme už při nákupu. Jak kuřecí maso vybíráte? Většinou nám stačí, že kupujeme kuřecí prso, křídla, stehna a podobně. Náš největší tuzemský zpracovatel drůbežího masa, společnost Vodňanská drůbež, a.s., přichází s výraznou inovací. Uvádí na trh nové kuřecí plemeno, které je speciálně šlechtěno s důrazem na kvalitu masa. Pod značkou Vodňanské Zlaté Kuře je k dostání v široké maloobchodní síti jako celé i jako kuřecí prsní řízky nebo kuřecí stehna. Kuře má přirozeně žluté zbarvení kůže a díky přirozenému a výrazně delšímu chovu (56 dní) má vyzrálé a pevné maso. Maso má proto plnou a velmi delikátní chuť. Zlaté Kuře je certifikováno známkou „Český výrobek“, kterou uděluje kvalitním tuzemským produktům Česká potravinářská komora (česká jsou kuřátka, krmné směsi i celý proces chování a zpracování).
Šťavnatá kuřecí stehna s rajčaty a olivami

Doba přípravy: asi 1 hodina
Ingredience pro 4 osoby
4 ks kuřecích stehen Vodňanského Zlatého Kuřete
2 PL olivového oleje
0,3 l kuřecího vývaru
1,5 dcl bílého vína
2 konzervy loupaných rajčat
1 hlavička česneku
100 g černých a zelených oliv bez pecek (dohromady)
snítka tymiánu, snítka rozmarýnu, případně 1 bobkový list
1 PL kapar
kousek másla na zjemnění
mořská sůl a pepř podle chuti
Pracovní postup
1.V kastrolu nahřejeme olej. Velkou hlavičku česneku rozpůlíme příčně, podobně jako citron. Půlku česneku krátce osmahneme, aby ovoněl olej, a vyjmeme jej.
2.Vložíme do kastrolu očištěná a osušená kuřecí stehna, opečeme je do zlatova a zalijeme bílým vínem.
3.Víno necháme zcela odpařit, aby kuře nezískalo nakyslou chuť.
4.Přidáme loupaná rajčata, koření, olivy a kousek másla.
5.Podlijeme kuře vývarem, vrátíme do kastrolu osmahlou půlku česneku, kastrol přikryjeme pokličkou a vše 40 minut dusíme.
6.Nakonec dochutíme solí, pepřem a podáváme s rozmarýnovými brambory.









