Nafukovací skříň? Stejný objem, více místa! | Interiér | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Interiér » Článek

Nafukovací skříň? Stejný objem, více místa!

1. 9. 2012

Také s nástupem podzimní sezony vaše skříně přetékají a šatník začíná být nepřehledný? Není divu. Nezávislé studie ukazují, že průměrná žena nakupuje oděvy třicet krát za rok, a nakupováním módy stráví v obchodech víc než 25 tisíc hodin. Přitom unosí pouze 15 % svého oblečení …

Spousta oblečení a šatna nikde …

Že už ve skříni nemáte jediné volné ramínko? Logické by bylo pár ramínek přikoupit, ale co když už je není kam zavěsit? Můžete se na nějaký čas pokusit uzurpovat trošku místa ve skříni partnera, ale dlouho si s tím nevystačíte. Prvním krokem by mohlo být třídění. Pokud vám chybí motivace, vybavte si scénu z filmu Sex ve městě 2, v níž Carrie probírá svůj šatník za asistence svých kamarádek, které popíjejí šampaňské a hlasují, zda si má kousek nechat nebo vyhodit. Šatníku se ulehčí, když jej zbavíte svých nákupních omylů, oblečení „až zhubnete“ a poněkud opraných svršků, které se jen těžko kombinují s novými kousky. Ponechejte si jen takové kousky oblečení, které vám padnou barevně, stylově a zároveň se v nich budete cítit pohodlně. Jenže co se sezónním a sportovním oblečením? Používáte kartonové krabice a kufry? Kam je ukládáte?

Sníte o bezedné skříni?

Jednu takovou vytvořila nizozemská designérka Nynke Boelens. Objemově přizpůsobivý kus nábytku složený ze 480 dílů má „růst“ podle počtu uchovaných věcí. Ovšem nakolik se originální kousek ujal, to už známo není. Naštěstí se „bezednou“ může stát i šikovně navržená skříň na míru: „Vestavěná skříň na míru je nadčasovým a elegantním řešením úložných prostor v jakémkoliv, i atypickém prostoru. Tvarem, barvou, volbou doplňků i detaily se dá přizpůsobit vašim představám i potřebám. A uložíte do ní mnohem více, než do klasické skříně,“ říká Václav Hanf z firmy Halbos Slaný. No řekněte: není ideální, mít ve skříni vedle výsuvných ramínek police s přepážkami na oddělení hromádek svetrů, triček nebo kabelek, drátěné košíky na ukládání spodního prádla, ponožek a punčoch, a speciální ukládací boxy na šátky, šály a rukavice? Získáte i chybějící prostor na sezónní oblečení, a jednou pro vždy se zbavíte kartonových krabic, zbytečných polic a věšáků po bytě, kufrů pod postelí, a dveří od skříněk a skříní. Zní to neuvěřitelně, ale vestavěnou skříní ušetříte až pět metrů čtverečních plochy bytu, a investice do ní se vám vrátí v podobě elegantního a designově zajímavého úložného prostoru. Není totiž problém aplikovat na dvířka zrcadla, barevné sklo, atraktivní potisk, ale i reprodukci obrazu nebo zvětšeninu fotografie.

Více na www.halbos.cz


publikováno: 1. 9. 2012, v rubrice Interiér
Štítky: bydlení, jak vyřešit?, málo místa

Nejčtenější články v rubrice Interiér:

Další články v rubrice Interiér:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007