Průvodce správného odpočinku | Interiér | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Interiér » Článek

Průvodce správného odpočinku

09. 06. 2010

S postupem našeho věku je pro nás kvalitní lůžko stále důležitější. Z toho důvodu bychom se při výběru nové matrace neměli svůj věk, ani za svou váhu stydět, ale právě naopak. Jedině tak bude náš spánek skutečným odpočinkem, ne jen pouhým nočním lenošením. Snadno se řekne, ale kdo se má v tom množství materiálů a nabízených matrací na dnešním trhu vybrat. Vrchní sestra Barbora Lisická z ortopedické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci radí: „U mladších lidí zhruba do 40 let je kůže dostatečně pružná a dobře reaguje na místní stlačení těla při styku s matrací. Z toho důvodu budou těmto lidem více vyhovovat matrace spíše pružnější vyrobené z latexových nebo HR pěn. Naopak lidé po čtyřicítce už více přemýšlí o svém zdraví. Navíc u této generace není kůže natolik odolná a elastická, dochází u ní k obtížnějšímu prokrvování pokožky krevními vlásečnicemi, a proto se mohou ve spánku více otáčet a budit. Z těchto příčin bych doporučovala lidem starším 40 let matrace s visco-latexovými nebo termoreaktivními pěnami, které daleko lépe reagují na tlak lidského těla při styku s matrací.“

Jaké dáváme přednost?

Zdravotní důvody pro volbu správného typu materiálu se potvrdily i v průzkumu, který provedla společnost Gumotex u svých zákazníků různých věkových kategorií. Prokázalo se, že lidé do 40 let upřednostňovali HR pěny a naopak lidé nad 40 let věku měkčí materiály, jako visco pěny a visco latex.

Na snímku matrace Darina, kterou můžeme řadit mezi typy, vhodné především pro kategorii do 40 let. Vyznačuje se výjimečnou elasticitou a tvarovou stálostí, kterou jí propůjčuje HR pěna („studená pěna“).Jádro matrace je současně rozděleno do 7 anatomických zón a speciální oboustranné tvarování zajišťuje nejen dokonalé provzdušnění, ale především optimální tvrdost a oporu pro každou část lidského těla.

Pro snadnější výběr

Pro snadnější výběr optimálního lůžka nám společnost Gumotex nabízí „kolečko“. Společnost Gumotex přišla s velmi jednoduchým systémem a pomocníkem výběru v podobě papírového kolečka, v němž už jsou matrace podle věku rozděleny, takže se nemusíte bát, že byste vybrali nesprávnou. Zvolíte pouze jeho správnou stranu – do 40 nebo nad 40 let – a pak už jen svou váhu a výšku. Kolečko vám následně nabídne 4 nejvhodnější matrace pro vás.






publikováno: 09. 06. 2010, v rubrice Interiér
Štítky: ložnice, jak vyřešit?,

Nejčtenější články v rubrice Interiér:

Další články v rubrice Interiér:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007