Speciální venkovní rolety pro okna panelových domů | Interiér | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Interiér » Článek

Speciální venkovní rolety pro okna panelových domů

23. 1. 2019

Venkovní rolety, předokenní rolety nebo také svinovací okenice jsou odzkoušeny mnoha lety provozu. Speciální konstrukce venkovní rolety je vhodná i pro okna panelových domů.

Venkovní rolety jsou vynikající formou stínění a protisluneční ochrany, která umožní i úsporu nákladů na vytápění či klimatizaci. Umožňují odclonění slunečních paprsků již před oknem a tím zaručují konstantní teplotu místností i v letních měsících. Dokáží výrazně utlumit i vnější hluk a současně zvyšují intimitu, pocit soukromí a standard vašeho bydlení.

Venkovní rolety na paneláková okna

S venkovními roletami se ostrého sluníčka bát nemusíte. Pokud jste přemýšleli, jak vytvořit příjemný stín a klima i ve svém bytě během horkých letních dní, ideální volbou pro udržení příjemného teplotního standardu jsou venkovní rolety. Namontovat na okna venkovní rolety znamená ochránit svůj domov před nadměrným teplem. V širokém sortimentu najdete celou řadu venkovních rolet vhodných na paneláková okna i na zateplený dům.

Venkovní rolety do paneláku

Použité materiály zaručují delší životnost. Speciální konstrukce umožňuje řešit osazení rolety i v případě již zatepleného domu, stávajícího objektu, kde se zateplení teprve do budoucna plánuje, nebo během rekonstrukce domu, kde teprve proběhne výměna oken a zateplení objektu. Jejich dodatečná montáž venkovních rolet není tedy nic neobvyklého.

Instalace předokenní rolety

Tyto venkovní rolety jsou navrženy tak, aby se montáž dala snadno provést a vlastní kompletace proběhla rychle až po osazení okenních rámů, nebo dodatečně. Konstrukce je vytvořena tak, že roleta předsazená před okenní rámem zachovává tepelně izolační vlastnosti okenního rámu, nezasahuje do interiéru a lze ovládat ručně nebo pomocí elektromotoru.

Dodatečná montáž venkovních rolet

V případě paneláků se většinou jedná o dodatečnou montáž venkovních rolet. Roletová schránka je tedy viditelná. Nejčastěji se v tomto případě používá schránka zkosená pod úhlem 45 °. Předokenní rolety není nutné vytahovat ani při velkém větru, což je velkou výhodou oproti venkovním žaluziím. Při výběru rolet a způsobu ovládání se poraďte s odborníkem.

Hlavní výhody venkovní rolety

Kromě efektivního zastínění vám rolety zajistí i tepelnou izolaci, minimalizaci venkovního hluku prostupujícího do místnosti a lepší spánek v zatemněné místnosti. Navíc vám roleta zajistí vyšší ochranu soukromí. V nižších patrech panelových domů totiž rolety také zajistí ochranu proti násilnému vniknutí do objektu. Pokud se v panelovém domě všichni shodnou a domluví se ve všech bytech na společné realizaci, výsledný efekt i vzhled je opravdu dokonalý.


publikováno: 23. 1. 2019, v rubrice Interiér
Štítky: bydlení, řešení problému

Nejčtenější články v rubrice Interiér:

Další články v rubrice Interiér:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007