5 tipů pro snadné stěhování | Koktejl | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Koktejl » Článek

5 tipů pro snadné stěhování

8. 8. 2016

Stěhování z rodného hnízda čeká v životě snad každého z nás. Nemusí se však nutně jednat o noční můru, jak je často proklamováno. Máme pro vás pět tipů, díky kterým zvládnete stěhování raz dva.

Na stěhování se s předstihem připravte

Nikdy nenechávejte stěhování na poslední chvíli. Pokud už znáte termín, alespoň měsíc dopředu musíte vyřešit, zda si na stěhování objednáte profesionály či vše oddřete sami. Též je třeba objednat krabice a další obalový materiál, který budete k samotnému aktu potřebovat. Na webu Paketo.cz doporučujeme nakoupit nejen krabice na vaše osobní věci a další vybavení, ale také fixační materiál a výplně a papírové ochrany hran a rohů na nábytek. Takto předejte zničení a odření nábytku a podlah. Den před samotným stěhováním si sbalte extra tašku s oblečením a hygienickými potřebami, které budete během pár následujících dnů potřebovat. V novém bytě pak nebudeme muset zběsile prohledávat všechny krabice, jen abyste našli kartáček na zuby. Na věci v krabicích se snažte vyhradit si extra místnost, kam je budete během procesu balení odnášet. Pamatujte, že při balení se váš majetek prakticky zdvojnásobí, jelikož všechny věci budou venku ze skříní a pokud byste do toho nevnesli trochu organizace a řádu, brzy by ve vašem současném obydlí nebylo k hnutí.

Jak správně balit

Při stěhování se přímo nabízí nejprve balit věci, které následující týden nebudete k životu nutně potřebovat. Mezi ty se řadí drobnosti, knihy, důležité dokumenty, nevyužívaná elektronika, apod. Všechny krabice pečlivě označte a poznamenejte si i ty, které jsou nejtěžší a které tak zbydou na mužskou hrubou sílu. Křehké věci nezapomeňte řádně obalit novinami či bublinkovými fóliemi, aby se nerozbily. Při stěhování máte zároveň geniální možnost zbavit se všeho nepotřebného a do nového bytu si odnést jen to, co opravdu chcete a využíváte. Odhoďte sentiment stranou a konečně se zbavte staré beranice po dědovi či porcelánové srnky po babičce, která má svá nejlepší léta již dávno za sebou. Tyto věci nemusíte nutně vyhazovat, ale zkuste různé azylové domy, dětské domovy a místní charity, zda by o ně neměli zájem.

Den D

Když nastane den D a stěhovací firma či přátelé dorazí na místo činu, začněte nejprve s nejtěžšími kusy nábytku. Tak budou v novém obydlí jako první a po převezení krabic do nich můžete věci rovnou uspořádat. Vězte, že do místnosti, kde jsou naházené všechny možné pytle a krabice, se totiž s velkou šatní skříní nevchází úplně jednoduše. Po největším nábytku přichází na řadu elektro spotřebiče jako lednička, pračka, trouba a dále stoly, židle a poté již samotné věci v krabicích. Někde mezi nimi najděte místo i pro čtyřnohé zvířecí společníky, ti by se vám poté při předávání bytu akorát pletli pod nohy.

Finální úklid

Ať už bydlíte v pronájmu či předáváte svůj starý byt novému majiteli, finální úklid nikdy neopomeňte. Vše je potřeba zamést, vytřít, zamalovat šmouhy, apod. To samé platí i ve společných prostorech. Podívejte se tedy, jak po stěhování vypadají společné chodby, výtah a schody.

Vybalování v novém

Na vybalování si dopřejte dostatek času a nic nevybalujte ledabyle. Vše uložte tam, kam daná věc patří, a dejte si na tom záležet. Berte systematicky jednu místnost po druhé, jako první však doporučujeme dát do pořádku ložnici, kuchyň a koupelnu, což jsou tři místnosti, které budete v nejbližší době skutečně potřebovat.






publikováno: 8. 8. 2016, v rubrice Koktejl
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Koktejl:

Další články v rubrice Koktejl:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007