Před komáry je třeba se chránit | Koktejl | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Koktejl » Článek

Před komáry je třeba se chránit

1. 9. 2012
Soutěž byla ukončena.

Letní měsíce jsou příjemnou částí roku, kdy si chceme užívat sluníčka a čerstvého vzduchu, ale čím dál víc musíme myslet také na nezbytnou ochranu proti komárům. Donedávna nám stačil obyčejný repelent, ale nyní se u nás můžou objevit i tropičtí komáři a je potřeba se na případné riziko připravit. Mezi velmi nebezpečné druhy exotických komárů patří například komár „tygří“, který měl v roce 2007 na svědomí rozšíření horečky Chikunqunya v Itálii a v roce 2010 přenesl do Chorvatska horečku Dengue.

„Výskyt ‚tygřího’ komára v Portugalsku, Bulharsku, Turecku a možná i v Maďarsku je pravděpodobně jen otázkou času. Tento druh byl v Evropě nalezen i v relativně vysokých zeměpisných šířkách také v Normandii a v Belgii. Výskyt v západní a střední Evropě je tedy možný a bude záležet na transportu dospělých komárů například v karavanech cestujících z Chorvatska do ČR, jak rychle se dostane k nám,“ řekl RNDr. František Rettich, CSc., ze Státního zdravotního ústavu.

K životu jim stačí pouze teplo a přístup ke stojaté vodě. Důsledky malárie, horečky dengue, západonilské horečky, žluté zimnice nebo viru Chikungunya, které tento bodavý hmyz přenáší, mohou být přitom pro lidský organizmus fatální.

Tropičtí komáři štípají i přes den. Repelenty Autan® Tropical poskytují jemnou a zároveň maximálně účinnou ochranu pro kůži proti běžným i tropickým komárům po dobu osmi hodin. Díky snadné aplikaci repelentů je jeho nanášení jednoduché a rychlé. Nový repelent Autan® Tropical je tedy ideálním společníkem pro letní večery na Šumavě, ale i na dovolené v Chorvatsku.

Soutěžte se námi

Mezi nejběžnější nemoci přenášené exotickými komáry patří:

  1. Malárie, Dengue, Virus západonilské horečky
  2. Chřipka
  3. HIV

Pět výherců získá repelent Autan Tropical. Své odpovědi posílejte na soutez@bydůet­vpanelu.cz s označením „Autan“ do 14.9.2012


publikováno: 1. 9. 2012, v rubrice Koktejl
Štítky: chalupa, jak vyřešit?, osobní péče, životní styl

Nejčtenější články v rubrice Koktejl:

Další články v rubrice Koktejl:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007