Izolace nové generace | Soutěž Top Panel 2011 | Bydlet v panelu

Izolace nové generace

24. 01. 2011

Izolační desky Isover EPS GreyWall a Isover EPS NeoFloor se používají zejména pro tepelné izolace energeticky úsporných staveb, tj. pro nízkoenergetické a pasivní domy v běžných tloušťkách izolace 200–300 mm. Zároveň se tento nový materiál používá pro kvalitní zateplení stávajících staveb, často také pro zateplení objektů dotované z programu zelená úsporám. Izolační desky Isover EPS GreyWall a Isover EPS NeoFloor jsou v hlasovací soutěži TOP Panel zařazeny v sekci realizace.

Společnost Saint-Gobain Isover CZ reaguje na rostoucí požadavky zákazníků na zlepšování tepelně izolačních vlastností a přináší na trh pod obchodním názvem Isover EPS GreyWall a Isover EPS NeoFloor nové účinnější izolanty využívající prvků nanotechnologie. Miliony buněk nového pěnového polystyrenu se stopovou přísadou grafitu odrážejí teplo zpět k jeho zdroji a zlepšují tak podstatně nejdůležitější vlastnost tohoto výrobku – tepelnou izolaci (λD= 0,032 u GreyWall a λD = 0,031 u NeoFloor).

Desky Isover EPS GreyWall (zateplení stěn) a Isover EPS NeoFloor (zateplení podlah) se vyrábějí pomocí nejnovějších technologií. Díky nízké energetické náročnosti výroby nové izolační desky vykazují také vynikající poměr cena/výkon.

Hlavní výhody:

• lepší izolační účinek

• menší tloušťka izolační vrstvy

• menší objem izolantu = levnější doprava, rychlejší manipulace,…

• vhodné i pro zateplení NED a PD v tloušťkách 200–300 mm

Kromě výrazně zlepšené tepelné izolace si desky zachovávají tradiční výhody EPS tj. výborné mechanické vlastnosti, minimální hmotnost, nízkou nasákavost, jednoduché a příjemné zpracování, zdravotní a ekologickou nezávadnost, jednoduchou recyklovatelnos­t, apod.

Isover EPS GreyWall pro profesionální zateplení stěn

Šedý polystyren Isover EPS GreyWall je určen pro profesionální zateplení stěnových konstrukcí (pro osvědčené fasádní zateplovací systémy ETICS – nyní však s vyšším izolačním účinkem) a pro podobné aplikace s nejvyššími nároky na izolační účinnost.

Další výhody desek Isover EPS GreyWall:

• vyšší tepelně-izolační účinek s minimální tloušťkou izolační vrstvy

• levnější kotvení (místo dlouhých kotev s kovovým trnem kratší kotvy s trnem plastovým)

• levnější oplechování parapetů

• menší ostění zajistí lepší oslunění interiéru

Aplikace izolačních desek Isover EPS GreyWall se provádí zásadně dle technologického postupu konkrétního zateplovacího systému ETICS, včetně dodržení dalších obecných požadavků technických podkladů SG Isover CZ, platných technických norem a konkrétního projektu. Mezi odlišnosti oproti tradičním bílým EPS materiálům patří např. nevhodnost skladování a aplikace na přímém slunci. Standardně se proto při aplikaci používají krycí sítě na lešení.






publikováno: 24. 01. 2011, v rubrice Soutěž Top Panel 2011
Štítky: správa domu, zateplování, jak vyřešit?,

Nejčtenější články v rubrice Soutěž Top Panel 2011:

Další články v rubrice Soutěž Top Panel 2011:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007