Reality | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Reality

Byty: Nových se staví méně, více jich ale bylo dokončeno

1. 9. 2009

Ve 2. čtvrtletí 2009 bylo podle statistik ČSÚ zahájeno o 21,2 % méně bytů než ve stejném období roku 2008. Dokončeno bylo o 5,6 % bytů více než ve 2. čtvrtletí 2008. Stavební úřady vydaly o 9,7 % stavebních povolení méně než ve stejném období roku 2008 a jejich orientační hodnota meziročně klesla o 6,0 %. Celková hodnota nově uzavřených stavebních zakázek v tuzemsku meziročně klesla o 19,7 %.


Realitní trh: Blýská se na lepší časy?

24. 8. 2009

„I když avizované růsty cen nemovitostí v Anglii a v Praze jsou v řádu desetin procenta, rozhodně se jedná o pozitivní signál. To, zda to bude začátek dlouhodobého růstového trendu na trhu nemovitostí či pouze krátkodobý výkyv, se ale teprve ukáže. Jedno je ale jisté, v posledních dvou měsících zaznamenala naše společnost výrazný nárůst prodejů nových bytů, což je ten nejpřesvědčivější argument, že se na realitním trhu opět začíná něco dít," komentuje situaci Evžen Korec, generální ředitel developerské společnosti EKOSPOL a.s.


Jaká je tržní cena vašeho bytu?

21. 8. 2009

Chcete si ověřit, jaká je tržní cena vašeho bytu? Chcete prodat nebo koupit byt? Pak vás určitě zaujmou webové stránky ocenění bytů.cz. Tento projekt vznikl jako reakce na znatelný pohyb cen nemovitostí v ČR posledních dvou letech. Ceny začaly oproti trendu minulých let stagnovat a klesat, takže určení budoucího vývoje se stalo podstatně obtížnější. Cílem projektu je monitorovat ceny bytů v ČR a podávat o nich aktuální informaci. Ačkoliv je každý byt svým způsobem jedinečný a jeho cena musí být proto vždy stanovena individuálně, vykazují byty v určité oblasti společné rysy, které umožňují jejich ceny porovnávat.


Klienti chtějí vysoký standard za odpovídající cenu

19. 8. 2009

„Klienti nyní stále více vyžadují kvalitu a komplexní servis. Dobře připravené projekty a respektující přání a potřeby klientů jsou stále dobrou investicí a nadále jsou klienty vyhledávány. Před dvěma roky se dobře prodávaly i projekty v nižším standardu, dnes to již neplatí. Například vnitřní vybavení novostaveb, které bylo dříve pouze u luxusních projektů se nyní stává standardem. Rozhodnutí klientů ovlivňují i maličkosti, ale zejména pocit, že dobře investují své prostředky. Klasickou ukázkou projektu orientovaného na klienta jsou Střechy Pankrác – půdní byty na Praze 4, které má v nabídce naše společnost. Soubor osmi půdních bytů je vybaven vysokým standardem za odpovídající cenu," říká Ivana Cikánková, ředitelka franšízové sítě realitních kanceláří Union Partners. Součástí servisu Union Partners je nejen zajištění právní podpory prodeje, ale i poskytnutí finančního poradenství.


Rekreační nemovitosti v zahraničí jsou dostupnější

3. 8. 2009

Letní byt v bavorské části Šumavy, nebo apartmán v alpském lyžařském středisku, to už pro řadu Čechů není nereálný sen. Ekonomická krize v celé Evropě srazila ceny a ty německé a rakouské šly dolů více, než jaký byl cenový pokles v tuzemsku. Kupříkladu garsoniéra v Bavorské Rudě vyjde v přepočtu na 700 tisíc korun, cena za metr čtvereční staršího apartmánu v Kaprunu začíná na 35 tisících korunách.


Dosáhněte u své nemovitosti nejvyšší prodejní ceny

24. 7. 2009

Nové možnosti prodeje nemovitostí přináší elektronická aukce. S možností elektronických aukcí nemovitostí, do níž se zájemci mohou přihlásit přímo z pohodlí svého domova, přišla jako první na trhu jedna ze tří největších realitních firem v tuzemsku MEXX Reality. Vše je velmi jednoduché – zájemce se musí pouze zaregistrovat na webu MEXX Reality, kde jsou podrobně popsány podmínky aukce. V systému e-aukce má kupující možnost stanovit maximální cenu, za kterou by měl o nemovitost zájem. To ho však ke koupi nezavazuje. Nemovitost si může prohlédnout osobně v předem daných termínech, případně individuelně po dohodě. Poté v konkrétní stanovený okamžik začne samotná hodinová aukce, kdy může dražit více zájemců zároveň.


Ekospol dokončil bytový areál Rezidence Strašnice

22. 7. 2009

Atraktivní lokalita v centru Prahy, moderní architektura citlivě začleněná do stávající zástavby, vysoký standard, nejlepší poměr kvality a ceny, výstavba bez využití úvěru z vlastních prostředků. Tyto parametry byly předpokladem úspěchu jednoho z nejlépe prodávaných projektů současnosti v Praze, kdy v době dokončení čekají na majitele poslední volné byty.


Realitku vybíráme především podle doporučení

4. 6. 2009

„Z naší studie, která se zaměřila na rozhodovací proces klientů realitních kanceláří, vyplývá, že až 75 procent prodávajících, tedy těch, kteří se na realitní kanceláře obracejí s požadavkem prodat nemovitost, velmi dbá na doporučení příslušníků rodiny nebo širšího okruhu přátel. Prodávající se zpravidla velmi pečlivě rozhoduje, kterou realitní kancelář osloví. Duplicita nabídek vzniká až po prvním zveřejnění," říká Aleš Ježek, jednatel Home Sweet Home.Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007