Reality | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Reality

Dny otevřených dveří Tulipa Modřanská Rokle

9. 9. 2009

Kolaudace bytového projektu Tulipa Modřanská Rokle proběhne již na podzim. V atraktivní lokalitě v těsné blízkosti přírodního parku nabízí soubor 120 slunných bytů o velikosti 2+kk až 4+kk. Součástí uzavřeného komplexu o třech samostatných 4podlažních objektech je vlastní recepce a dostatečný počet garáží a parkovacích míst. Tulipa Modřanská rokle je dobře dostupná prostředky městské hromadné dopravy, a to jak tramvají, tak i autobusem. Dny otevřených dveří vzorového bytu proběhnou 16. a 17. září 2009. Při rezervaci bytu na místě je návštěvníkům garantována sleva ve výši 15 % a úrok na bankovní úvěr 3,99 % s fixací na 3 roky.


Malý Háj: dostupné bydlení v atraktivní lokalitě

8. 9. 2009

Koncem září se začnou do dvou bytových domů Malého Háje stěhovat první majitelé. Projekt nabízí 162 bytů v dispozici 1+kk až 4+kk. Každý z nich má k dispozici terasu, balkon nebo předzahrádku. Cena za m2 bytu v současnosti začíná na 39 000 Kč a odpovídá tak na požadavky zákazníků v době ekonomické krize. Projekt Malý Háj nabízí byty od 1+kk o rozloze 30 m2 až po luxusnější 4+kk o rozloze 120 m2. „Každý byt má předzahrádku, balkon nebo terasu. Byty ve vyšších patrech disponují většími ustupujícími terasami a velkými francouzskými okny. Samozřejmostí je vysoký standard provedení interiérů a prodloužená tříletá záruka.


Byty: Nových se staví méně, více jich ale bylo dokončeno

1. 9. 2009

Ve 2. čtvrtletí 2009 bylo podle statistik ČSÚ zahájeno o 21,2 % méně bytů než ve stejném období roku 2008. Dokončeno bylo o 5,6 % bytů více než ve 2. čtvrtletí 2008. Stavební úřady vydaly o 9,7 % stavebních povolení méně než ve stejném období roku 2008 a jejich orientační hodnota meziročně klesla o 6,0 %. Celková hodnota nově uzavřených stavebních zakázek v tuzemsku meziročně klesla o 19,7 %.


Realitní trh: Blýská se na lepší časy?

24. 8. 2009

„I když avizované růsty cen nemovitostí v Anglii a v Praze jsou v řádu desetin procenta, rozhodně se jedná o pozitivní signál. To, zda to bude začátek dlouhodobého růstového trendu na trhu nemovitostí či pouze krátkodobý výkyv, se ale teprve ukáže. Jedno je ale jisté, v posledních dvou měsících zaznamenala naše společnost výrazný nárůst prodejů nových bytů, což je ten nejpřesvědčivější argument, že se na realitním trhu opět začíná něco dít," komentuje situaci Evžen Korec, generální ředitel developerské společnosti EKOSPOL a.s.


Jaká je tržní cena vašeho bytu?

21. 8. 2009

Chcete si ověřit, jaká je tržní cena vašeho bytu? Chcete prodat nebo koupit byt? Pak vás určitě zaujmou webové stránky ocenění bytů.cz. Tento projekt vznikl jako reakce na znatelný pohyb cen nemovitostí v ČR posledních dvou letech. Ceny začaly oproti trendu minulých let stagnovat a klesat, takže určení budoucího vývoje se stalo podstatně obtížnější. Cílem projektu je monitorovat ceny bytů v ČR a podávat o nich aktuální informaci. Ačkoliv je každý byt svým způsobem jedinečný a jeho cena musí být proto vždy stanovena individuálně, vykazují byty v určité oblasti společné rysy, které umožňují jejich ceny porovnávat.


Klienti chtějí vysoký standard za odpovídající cenu

19. 8. 2009

„Klienti nyní stále více vyžadují kvalitu a komplexní servis. Dobře připravené projekty a respektující přání a potřeby klientů jsou stále dobrou investicí a nadále jsou klienty vyhledávány. Před dvěma roky se dobře prodávaly i projekty v nižším standardu, dnes to již neplatí. Například vnitřní vybavení novostaveb, které bylo dříve pouze u luxusních projektů se nyní stává standardem. Rozhodnutí klientů ovlivňují i maličkosti, ale zejména pocit, že dobře investují své prostředky. Klasickou ukázkou projektu orientovaného na klienta jsou Střechy Pankrác – půdní byty na Praze 4, které má v nabídce naše společnost. Soubor osmi půdních bytů je vybaven vysokým standardem za odpovídající cenu," říká Ivana Cikánková, ředitelka franšízové sítě realitních kanceláří Union Partners. Součástí servisu Union Partners je nejen zajištění právní podpory prodeje, ale i poskytnutí finančního poradenství.


Rekreační nemovitosti v zahraničí jsou dostupnější

3. 8. 2009

Letní byt v bavorské části Šumavy, nebo apartmán v alpském lyžařském středisku, to už pro řadu Čechů není nereálný sen. Ekonomická krize v celé Evropě srazila ceny a ty německé a rakouské šly dolů více, než jaký byl cenový pokles v tuzemsku. Kupříkladu garsoniéra v Bavorské Rudě vyjde v přepočtu na 700 tisíc korun, cena za metr čtvereční staršího apartmánu v Kaprunu začíná na 35 tisících korunách.


Dosáhněte u své nemovitosti nejvyšší prodejní ceny

24. 7. 2009

Nové možnosti prodeje nemovitostí přináší elektronická aukce. S možností elektronických aukcí nemovitostí, do níž se zájemci mohou přihlásit přímo z pohodlí svého domova, přišla jako první na trhu jedna ze tří největších realitních firem v tuzemsku MEXX Reality. Vše je velmi jednoduché – zájemce se musí pouze zaregistrovat na webu MEXX Reality, kde jsou podrobně popsány podmínky aukce. V systému e-aukce má kupující možnost stanovit maximální cenu, za kterou by měl o nemovitost zájem. To ho však ke koupi nezavazuje. Nemovitost si může prohlédnout osobně v předem daných termínech, případně individuelně po dohodě. Poté v konkrétní stanovený okamžik začne samotná hodinová aukce, kdy může dražit více zájemců zároveň.Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007