Reality | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Reality

Společný nájem bytu studenty či manželi – jaká mají práva?

9. 12. 2015

Pokud jednu nájemní smlouvu uzavře s pronajímatelem více osob na straně nájemců, hovoříme o společném nájmu bytu. Občanský zákoník navíc zvlášť upravuje společný nájem bytu manželi. Jaká práva a povinnosti mají společní nájemci vůči pronajímateli? Co může každý řešit sám a na čem se naopak musí předem dohodnout?


Nejvíce se staví v okrajových částech Prahy

16. 11. 2015

Znatelný růst ekonomiky a klesající nezaměstnanost se výrazně odrážejí na trhu s novými byty. V dalších dvou letech lze především v okrajových částech Prahy očekávat nárůst výstavby. Hlavním trumfem developerů se staly dříve opomíjené lokality v Praze 8, Praze 9 nebo Praze 4. Mladou generaci kupujících od 25 do 45 let láká bydlení v blízkosti přírody s mnoha možnostmi aktivního vyžití mimo město.


Do prodeje jdou byty na Palmovce a v Pitkovicích

13. 11. 2015

Od začátku listopadu mohou zájemci nově vybírat ze 103 bytů v luxusní Rezidenci Palmovka v atraktivní pražské čtvrti přímo na stanici metra a ze 40 bytů v projektu Pitkovické zahrady v Praze 10. Byty se již v tuto chvíli staví a dokončeny budou ve druhém pololetí příštího roku.


Nové Chabry zahájily prodej bytů etapy E

28. 10. 2015

Úspěšný bytový projekt Nové Chabry v Praze 8 se rozroste o dalších 112 bytů a komerční centrum s obchody, restauracemi a mateřskou školou. Prodeje se zaváděcí cenou odstartovaly 10. října. První rezidenti zrealizovaných etap zde už využívají relaxační zóny, cyklostezku s večerním osvětlením, promenádu pro pěší, hřiště pro plážový volejbal, dětská hřiště a fitness stezku.


Údržba a opravy bytu – co platí nájemce a co pronajímatel?

25. 10. 2015

Pronajímatel je povinen udržovat po dobu nájmu byt v dobrém stavu, způsobilém k obývání. Běžnou údržbu a drobné opravy si však musí zajišťovat a hradit sám nájemce. Co se obvykle považuje za drobné závady, a co už jde na vrub pronajímatele? V jakých případech může nájemce žádat po pronajímateli úhradu nákladů na odstranění závady?


Rostoucí ekonomika a optimismus obyvatel stojí za rostoucím počtem prodaných nových bytů

17. 9. 2015

Zpřesněný odhad Českého statistického úřadu potvrdil výrazný růst české ekonomiky. Podle něj hrubý domácí produkt ve 2. čtvrtletí meziročně stoupl o 4,4 procenta. Stejné číslo uváděl i předběžný odhad. Meziroční růst ekonomiky je největší od konce roku 2007. Hospodářský růst byl podle statistiků rovnoměrně rozprostřen mezi odvětví tuzemské ekonomiky. Zpracovatelský průmysl vzrostl meziročně o sedm procent a růst stavebnictví dosáhl tempa 3,1 procenta. Výraznějším tempem rostla i všechna odvětví služeb. 


Je vhodné sdělovat informace o své dovolené na sociálních sítích?

23. 8. 2015

O tom, že právě vyrážíme na dovolenou, píše na své sociální sítě kde kdo. Málokdo z nás si už ale uvědomuje následky, které může tato informace způsobit. „Konečně dovolená“. „Hurá dovolená, 14 dní daleko od domova“. „Už zítra to přijde: #dovolena“. Takových a podobných vzkazů můžeme na českém internetu v různých obměnách najít spoustu. Společnost Next si udělala rychlý průzkum, který ukazuje, že lidé letos informují o své dovolené na Facebooku a Twitteru zhruba 2× více, než v roce 2013, a výrazně více tak ohrožují bezpečí svého domova.


Co bychom měli vědět před podpisem kupní smlouvy na koupi bytu

30. 7. 2015

Koupě bytu nebo jiné nemovitosti je pro mnohé z nás situací, se kterou se setkáme třeba pouze jednou za celý život. Největší riziko pochybení s sebou nese podpis kupní smlouvy. Jak potvrzuje advokát Ondřej Preuss z poradenského webu dostupnyadvokat­.cz., podpis kupní smlouvy na nemovitost s sebou přináší pokaždé jistá rizika. Jak bychom tedy měli správně postupovat?Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007