Reality | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Reality

Češi při koupi nového bytu ignorují kvalitu stavby. Sázejí na slevy a známou lokalitu

19. 7. 2014

Češi se při koupi nového bytu rozhodují podle lokality a ceny. Skoro tři čtvrtiny nemění městskou část. Kvalitu projektu už tolik neřeší. Zatímco smluvní ujednání se naučili běžně konzultovat s právníkem, technické dotazy nebo vlastní stavební dozor opomíjejí. Právě nedostatky ve výstavbě jsou ale vždy předmětem reklamací a následného zklamání.


Tržní cena nemovitosti hraje zásadní roli. Jak ji správně stanovit?

12. 4. 2014

Se stanovením správné prodejní ceny se potýká takřka každý, kdo chce svou nemovitost nabízet na realitním trhu. Aby majitel neprodělal a zároveň prodal svou nemovitost v přiměřeném čase, je správné určení počáteční nabídkové ceny zásadní. Existuje hned několik faktorů, které cenu nemovitosti ovlivňují. Patří k nim například lokalita, stáří a stav nemovitosti, druh budovy, umístění bytu v domě, dispozice, výhledy a mnoho dalších. Všechny musí majitel při posuzování své nemovitosti zohlednit, aby dokázal stanovit správnou cenu, kterou trh přijme.


Zájem o byty v Praze by měl v přístích letech stoupat

4. 4. 2014

Zájmu o pořízení bydlení již v tuto chvíli nahrává řada faktorů. Vedou příznivé ceny bytů i historicky nízké ceny hypoték. Zejména v Praze je tento trend zřetelný. Podle Českého statistického úřadu bude zájem o byty dále narůstat. Demografická predikce uvádí, že v Praze by v roce 2034 mělo v Praze trvale žít 1,29 milionu osob, což je o 46 tisíc osob více než na začátku roku 2014. Podle věku jsou v současné době suverénně nejpočetnější skupinou lidé mezi 35 až 39 lety. Podle zkušeností developerů a realitních kanceláří právě v tomto věku intenzivně řešíme otázku bydlení.


O byty v panelových domech je stále zájem

22. 2. 2014

Leden přinesl výrazné oživení trhu s byty. Původní obavy z dopadu nového občanského zákoníku se nevyplnily a zájem obyvatel o nové bydlení roste. Největší poptávka panuje u panelových domů a nových projektů v dobré dostupnosti hlavního města.


Vlastní bydlení nebo s nájemní smlouvou?

19. 9. 2013

Jak budeme řešit naše bydlení je často ovlivněno finančními možnostmi. Máme-li peněz dost, zpravidla volíme vlastní bydlení. Nájemní smlouvy vyhledávají naopak mladí, kteří se ještě nechtějí pouštět do vysokých finančních závazků nebo dávají přednost nezávislosti na jedné lokalitě. Možná vás překvapí, že i formu bydlení ovlivňuje naše povaha. Jaký typ jste vy? Vyhovuje vám spíše forma nájemního bydlení nebo jste ukázkový typ majitele vlastního bytu?


Nové byty za letní ceny

25. 7. 2013

Léto je v plném proudu. Opouštíme své domovy a vyrážíme za odpočinkem na dovolenou. Co si ale takhle během prázdnin vybrat nové bydlení? Developeři lákají na zajímavé akce a slevy, které platí jen do konce prázdnin, tak proč je nevyužít.


Koupě nemovitosti - nadešel čas, nebo máme ještě počkat?

26. 6. 2013

Investice do nemovitostí představuje velice zajímavou možnost pro uložení peněz. Ceny nemovitostí se za poslední roky upravily, takže vyjadřují skutečnou hodnotu dané nemovitosti více než kdy dříve. Začíná být i běžné při nákupu nemovitosti vyjednávat o ceně, to bylo dříve v Čechách velmi ojedinělé. Popularitu investic do nemovitostí potvrzují i čísla. Český hypoteční trh má za sebou další rekordně úspěšný rok.


O panelácích nejen špatně

28. 4. 2013

Panelový dům je v České republice synonymem levného a nepříliš kvalitního bydlení. Ostatně sami projektanti státních podniků považovali panelovou výstavbu pouze za dočasné řešení bytové nouze v tehdejším Československu. V dobách centrálního plánování byl kladen důraz spíše na kvantitu než kvalitu, což v děsivé úplnosti demonstruje pověstné umakartové jádro bytových jednotek. Své výhody však bydlení v paneláku má a není jich málo.Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007