Reality | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Reality

Nejoblíbenější typy bytů

3. 11. 2012

Přesně dvě pětiny všech nových bytů v Praze, které jsou aktuálně nabízeny developery jako volné k prodeji, tvoří byty dispozice 2+kk. Těch se také na trhu dlouhodobě nejvíce prodává. V nabídce následují byty třípokojové a až teprve poté garsonky, v prodejích ale podíl garsonek znovu narůstá. Tato a další zajímavá data vyplývají z nejnovější analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která pražský trh s novými byty detailně monitoruje již šestým rokem.


Stát ročně na daních z realit přichází o stovky milionů korun

10. 10. 2012

V České republice se za uplynulých 12 měsíců objevilo na realitních inzertních serverech celkem 14 000 bytů k pronajmutí a 19 000 bytů k prodeji (mluvíme při tom pouze o jednorázových nabídkách a tudíž jednorázové inzerci jednotlivců, nikoliv nabídky realitních kanceláří). Kvůli absenci jakéhokoliv kontrolního systému transakcí se velice často stává, že jak prodejci, tak pronajímatelé neodvádí předepsané daňové odvody. Stát tak může ročně přicházet až o 750 milionů korun. Změnit by to mohl registr inzertních transakcí.


Chystáte se prodat svůj byt? Běžné chyby nás stojí peníze!

5. 10. 2012

Jak budeme postupovat, když jsme se rozhodli prodat náš byt? Nejprve bychom si měli zjistit, jak se pohybují ceny sorvnatelných bytů v naší lokalitě. Pak navštívíme realitní kancelář, případně se do informování potenciálních kupců pustíme vlastními silami. Před návštěvou zájemců o koupi byt uklidíme. Tím většinou končíme. A to je právě škoda. Tím, že byt každodenně užíváme, některých jeho nedostatkům už nevěnujeme pozornost. Nově příchozí je ale okamžitě postřehne a zařadí do celkového dojmu. Je škoda, jestli kvalitu bytu sníží viklající se práh, kapající kohoutek, chybějící rohová lišta a další zdánlivé maličkosti. Argument, že to jsou maličkosti a kupující by si je téměř bez nákladů mohl během jednoho odpoledne opravit sám, tady neobstojí. Při prohlídce bytu hodně dáme na první dojem a právě takové maličkosti mohou našemu bytu zbytečně uškodit. Jaké opravy se mám před prodejem bytu vyplatí?


Nové byty na prodej v Britské čtvrti v Západním městě

19. 9. 2012

Sháníte nové bydlení? Společnost FINEP CZ zahájila prodej bytů ve čtvrté etapě projektu Britská čtvrť v Praze Stodůlkách. Jde o budovu, která je se svými 15 patry dominantou této části Prahy.


Prosvětlené byty přispívají k duševní pohodě

28. 8. 2012

Zaměřili jste se na byty Praha? Chcete se přestěhovat do našeho hlavního města za prací, či studiem? Při koupi nového bytu většina z nás zohledňuje takové faktory, jakými je cena, lokalita, dopravní dostupnost nebo občanská vybavenost. Málokdo se však zajímá o to, zda je konkrétní bytová jednotka dostatečně prosvětlená a na jaké světové straně se byt nachází. Že jsou pro vás tyto faktory nepodstatné? Přečtěte si, co všechno ovlivňuje přísun denního světla a možná změníte názor.


Nové byty se zatím prodávají lépe než vloni

17. 7. 2012

Celkem 1600 nových bytů v projektech s 50 a více byty prodali pražští developeři v prvním pololetí letošního roku. V prvním letošním čtvrtletí činily prodeje 753 nových bytů, ve druhém kvartálu prodej zrychlil na 847 prodaných bytů, což je mezičtvrtletně zhruba o 12,5 % více. Vyplývá to z analýzy pražského rezidenčního trhu za druhé čtvrtletí, kterou dnes zveřejnila přední česká developerská společnost Ekospol.


Kdy zvýší rekonstrukce cenu prodávaného bytu?

7. 6. 2012

Při prodeji bytu je vždy naším cílem za něj získat co nejvyšší cenu. Spolu s tím jsou ale spojeny i určité investice. Co se vyplatí a v očích potenciálních kupců zvýší hodnotu našeho bytu a kdy náš záměr k vyšší ceně nepovede? Podle odborníků z M&M Reality není situace tak jednoznačná: „V takových případech se vyplatí zrenovovat alespoň věci, které vidět na první pohled. Naopak nákladné rekonstrukce typu nové koupelny nebo podlahové krytiny většinou k vyšší ceně nevede, protože je malá pravděpodobnost, že byste se strefili do vkusu nových majitelů. Běžné je, že si raději tyto úpravy udělají sami, podle svých záměrů," radí Miroslav Jonáš z realitní kanceláře M&M Reality.


Začátek roku trhá rekordy v prodejích bytů

23. 2. 2012

Prodej bytů dosáhl v lednu letošního roku rekordního výsledku. Při porovnání s prvním měsícem předchozích tří se jedná, podle informací společnosti Finep, o nárůst o 30 procent. Hlavním důvodem zůstává i nadále stabilita investice. Lidé kupují i pět bytů najednou. Nejčastěji poptávaným bytem je 2kk. Co nás při nákupu nového bytu aktuálně nejvíce zajímá?Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007