Reality | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Reality

Ceny bytů po jarní stagnaci opět klesají!

10. 7. 2011

Zvažujete koupi bytu? Trh s nemovitostmi vám nastavuje přívětivou tvář. Ceny bytů jdou po cenové stagnaci z letošního jara opět směrem dolů. Začátek prázdnin přinesl cenový pokles ve všech krajských městech s výjimkou Hradce Králové. Zlevňují přitom i byty v menších sídlech. Cenový pokles se týká třech čtvrtin okresních měst. Vyplývá to z aktuálních cenových statistik realitního portálu realitymix.cz.


Bydlení s výhledem na zámeckou zahradu

24. 6. 2011

Komorní bytový areál Viladomy u Vinořského zámku nabízí celkem 58 kvalitních nových bytů. Každý byt má balkon či terasu, byty v přízemí mají navrženy atraktivní předzahrádky. Malebná lokalita Vinoře nabízí výhled na zámeckou zahradu, bezprostřední blízkost přírodní rezervace Vinořský park a kompletní občanskou vybavenost přímo v místě. Dobrá dopravní dostupnost je zajištěna stanicí metra trasy „C“ Letňany vzdálenou jen 10 minut jízdy autobusem.


Koupě bytu: Co nás zajímá nejvíce?

13. 5. 2011

Nejdůležitějšími kritérii při rozhodování o koupi bytu jsou pro Čechy cena a počet pokojů. Velkou váhu kladou také na dopravní dostupnost, dostatek zeleně v okolí a dobrou pověst developera. Každý pátý klient kupuje byt na základě doporučení, každý desátý byt je koupen za účelem investice. Tato a další zajímavá data vyplývají z unikátního průzkumu, který dlouhodobě provádí developerská společnost EKOSPOL.


Vývoj realitního trhu v České republice

4. 5. 2011

Podobně jako ve druhé polovině roku 2008 a v roce 2009, pokračoval i v roce 2010 propad trhu, i když v relativním vyjádření se jednalo o menší procentní hodnoty. Propad trhu se projevil jak ve snížení objemu realizovaných obchodů, tak i v poklesu kupních cen. Hypotečním bankám se v roce 2010 podařilo uzavřít 50 386 hypotečních úvěrů v celkové hodnotě 84,26 miliardy korun. V meziročním porovnání to znamená 13% nárůst jak v počtu, tak objemu poskytnutých hypotečních úvěrů.


Jaké byty v Praze nás zajímají nejvíce?

6. 3. 2011

Sice ještě přímo nemůžeme hovořit o konci krize realitního trhu, už se ale objevují konkrétní signály, ukazující na blížící se změnu k lepšímu. I v této době můžeme na realitním trhu najít projekty, které se velmi dobře prodávají. Jedním z rozhodujících impulsů je pro zájemce o nové bydlení stále cena – i v blízkém okolí Prahy lze ale stále najít projekty v atraktivní lokalitě, které se svou cenou umí udržet těsně nad 30 tis. Kč/m2. Za této situace většina kupujících raději volí větší byty typu 2+kk a 3+kk, které jim mohou poskytnout kvalitní bydlení i s výhledem na řadu let dopředu. Podle informací se takto nastavené developerské projekty v současnosti těší značnému zájmu.


Kupte si byt ještě se starým DPH!

1. 3. 2011

Omezení dostupnosti vlastního bydlení – další rána pro oživující realitní trh Během posledních dvou let byly vlivem ekonomické krize marže stavebních a developerských firem stlačeny na minimum. Dnes většina z nich funguje na hranici vlastní ziskovosti. Zvýšení spodní sazby DPH o 10 p.b. se tak plnou měrou promítne do cen nových bytů.


Nejvíce bytů se prodalo na Praze 9

9. 2. 2011

Celkem 7084 nabízených nových bytů obsahuje všechny bytové jednotky v developerských projektech s 50 a více byty v katastrálním území Hl. m. Prahy, které developeři aktivně nabízejí. Jde o byty v různých stádiích realizace – celkové číslo tedy zahrnuje jak byty dokončené, tak byty ve fázi probíhající výstavby i byty, které se již prodávají, ale ještě se nezačaly stavět. Celkový počet dokončených a dlouhodobě neprodejných bytů – tzv. „ležáků“ – byl ke stejnému datu roven číslu 2276. Na celkové zásobě nabízených bytů tak ležáky participují přibližně z jedné třetiny.


Rezidence nad Rokytkou: zajímavá lokalita i cena

27. 4. 2010

Prodej bytů v Rezidenci, již třetí etapě úspěšného developerského projektu Nad Rokytkou, byl zahájen 1. 4. 2010. V nabídce je dalších 200 bytů v unikátní rezidenční čtvrti v lukrativní lokalitě – atraktivním prostředí zeleného pásu podél Rokytky ve Vysočanech. Ceny bytů v Rezidenci se pohybují již od 41 200 za m2, vybírat lze z variant 1+kk, 2+kk a 3+kk, přičemž projekt nabízí unikátní možnost slučování bytových jednotek. Nechybí ani možnost další změn dispozic bytů a standardů.Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007