Reality | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Reality

Viladomy v Azalkové se představily prvním zájemcům

20. 10. 2011

Viladomy se v poslední době staly velmi žádaným typem bydlení, a to z mnoha důvodů. Velkou roli hraje především jejich netradiční architektonické pojetí s důrazem na soukromí, které u velkých developerských projektů v podobě jednotvárných a předimenzovaných sídlišť najdete jen těžko. Čerstvě zkolaudovaný bytový komplex Viladomy Azalková v Praze-Hostivaři představuje v každém ohledu vše, co od současného moderního a komfortního bydlení lze očekávat, na čemž se shodla i řada zájemců, kteří si prohlédli vzorové byty při návštěvě slavnostního otevření projektu.


Průzkum: Jak přicházíme ke svému bydlení?

19. 7. 2011

Přijít k bytu je pro některé z nás snazší, pro jiné naopak obtížnější, než dříve. Když bychom se na možnost získání vlastního bydlení podívali více obecně – jak tituace aktuálně vypadá? Internetový projekt Sousede.cz zrealizoval anketu mezi svými uživateli, ve které zjišťoval, zda si ve větší míře domy a byty kupujeme, nebo je dědíme, či dostáváme. Ankety se účastnilo 520 uživatelů. Z výsledků ankety vyplývá, že převažují případy, kdy si pořizujeme bydlení za vlastní finance oproti dědění či prostřednictvím daru. A pokud už dědíme, tak častěji domy, než byty. Z 36% dotázaných si byt koupilo až po svatbě a celých 38% dotázaných má rodinný dům v nájmu.


Ceny bytů po jarní stagnaci opět klesají!

10. 7. 2011

Zvažujete koupi bytu? Trh s nemovitostmi vám nastavuje přívětivou tvář. Ceny bytů jdou po cenové stagnaci z letošního jara opět směrem dolů. Začátek prázdnin přinesl cenový pokles ve všech krajských městech s výjimkou Hradce Králové. Zlevňují přitom i byty v menších sídlech. Cenový pokles se týká třech čtvrtin okresních měst. Vyplývá to z aktuálních cenových statistik realitního portálu realitymix.cz.


Bydlení s výhledem na zámeckou zahradu

24. 6. 2011

Komorní bytový areál Viladomy u Vinořského zámku nabízí celkem 58 kvalitních nových bytů. Každý byt má balkon či terasu, byty v přízemí mají navrženy atraktivní předzahrádky. Malebná lokalita Vinoře nabízí výhled na zámeckou zahradu, bezprostřední blízkost přírodní rezervace Vinořský park a kompletní občanskou vybavenost přímo v místě. Dobrá dopravní dostupnost je zajištěna stanicí metra trasy „C“ Letňany vzdálenou jen 10 minut jízdy autobusem.


Koupě bytu: Co nás zajímá nejvíce?

13. 5. 2011

Nejdůležitějšími kritérii při rozhodování o koupi bytu jsou pro Čechy cena a počet pokojů. Velkou váhu kladou také na dopravní dostupnost, dostatek zeleně v okolí a dobrou pověst developera. Každý pátý klient kupuje byt na základě doporučení, každý desátý byt je koupen za účelem investice. Tato a další zajímavá data vyplývají z unikátního průzkumu, který dlouhodobě provádí developerská společnost EKOSPOL.


Vývoj realitního trhu v České republice

4. 5. 2011

Podobně jako ve druhé polovině roku 2008 a v roce 2009, pokračoval i v roce 2010 propad trhu, i když v relativním vyjádření se jednalo o menší procentní hodnoty. Propad trhu se projevil jak ve snížení objemu realizovaných obchodů, tak i v poklesu kupních cen. Hypotečním bankám se v roce 2010 podařilo uzavřít 50 386 hypotečních úvěrů v celkové hodnotě 84,26 miliardy korun. V meziročním porovnání to znamená 13% nárůst jak v počtu, tak objemu poskytnutých hypotečních úvěrů.


Jaké byty v Praze nás zajímají nejvíce?

6. 3. 2011

Sice ještě přímo nemůžeme hovořit o konci krize realitního trhu, už se ale objevují konkrétní signály, ukazující na blížící se změnu k lepšímu. I v této době můžeme na realitním trhu najít projekty, které se velmi dobře prodávají. Jedním z rozhodujících impulsů je pro zájemce o nové bydlení stále cena – i v blízkém okolí Prahy lze ale stále najít projekty v atraktivní lokalitě, které se svou cenou umí udržet těsně nad 30 tis. Kč/m2. Za této situace většina kupujících raději volí větší byty typu 2+kk a 3+kk, které jim mohou poskytnout kvalitní bydlení i s výhledem na řadu let dopředu. Podle informací se takto nastavené developerské projekty v současnosti těší značnému zájmu.


Kupte si byt ještě se starým DPH!

1. 3. 2011

Omezení dostupnosti vlastního bydlení – další rána pro oživující realitní trh Během posledních dvou let byly vlivem ekonomické krize marže stavebních a developerských firem stlačeny na minimum. Dnes většina z nich funguje na hranici vlastní ziskovosti. Zvýšení spodní sazby DPH o 10 p.b. se tak plnou měrou promítne do cen nových bytů.Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007