Reality | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Reality

Koupě bytu: Co nás zajímá nejvíce?

13. 5. 2011

Nejdůležitějšími kritérii při rozhodování o koupi bytu jsou pro Čechy cena a počet pokojů. Velkou váhu kladou také na dopravní dostupnost, dostatek zeleně v okolí a dobrou pověst developera. Každý pátý klient kupuje byt na základě doporučení, každý desátý byt je koupen za účelem investice. Tato a další zajímavá data vyplývají z unikátního průzkumu, který dlouhodobě provádí developerská společnost EKOSPOL.


Vývoj realitního trhu v České republice

4. 5. 2011

Podobně jako ve druhé polovině roku 2008 a v roce 2009, pokračoval i v roce 2010 propad trhu, i když v relativním vyjádření se jednalo o menší procentní hodnoty. Propad trhu se projevil jak ve snížení objemu realizovaných obchodů, tak i v poklesu kupních cen. Hypotečním bankám se v roce 2010 podařilo uzavřít 50 386 hypotečních úvěrů v celkové hodnotě 84,26 miliardy korun. V meziročním porovnání to znamená 13% nárůst jak v počtu, tak objemu poskytnutých hypotečních úvěrů.


Jaké byty v Praze nás zajímají nejvíce?

6. 3. 2011

Sice ještě přímo nemůžeme hovořit o konci krize realitního trhu, už se ale objevují konkrétní signály, ukazující na blížící se změnu k lepšímu. I v této době můžeme na realitním trhu najít projekty, které se velmi dobře prodávají. Jedním z rozhodujících impulsů je pro zájemce o nové bydlení stále cena – i v blízkém okolí Prahy lze ale stále najít projekty v atraktivní lokalitě, které se svou cenou umí udržet těsně nad 30 tis. Kč/m2. Za této situace většina kupujících raději volí větší byty typu 2+kk a 3+kk, které jim mohou poskytnout kvalitní bydlení i s výhledem na řadu let dopředu. Podle informací se takto nastavené developerské projekty v současnosti těší značnému zájmu.


Kupte si byt ještě se starým DPH!

1. 3. 2011

Omezení dostupnosti vlastního bydlení – další rána pro oživující realitní trh Během posledních dvou let byly vlivem ekonomické krize marže stavebních a developerských firem stlačeny na minimum. Dnes většina z nich funguje na hranici vlastní ziskovosti. Zvýšení spodní sazby DPH o 10 p.b. se tak plnou měrou promítne do cen nových bytů.


Nejvíce bytů se prodalo na Praze 9

9. 2. 2011

Celkem 7084 nabízených nových bytů obsahuje všechny bytové jednotky v developerských projektech s 50 a více byty v katastrálním území Hl. m. Prahy, které developeři aktivně nabízejí. Jde o byty v různých stádiích realizace – celkové číslo tedy zahrnuje jak byty dokončené, tak byty ve fázi probíhající výstavby i byty, které se již prodávají, ale ještě se nezačaly stavět. Celkový počet dokončených a dlouhodobě neprodejných bytů – tzv. „ležáků“ – byl ke stejnému datu roven číslu 2276. Na celkové zásobě nabízených bytů tak ležáky participují přibližně z jedné třetiny.


Rezidence nad Rokytkou: zajímavá lokalita i cena

27. 4. 2010

Prodej bytů v Rezidenci, již třetí etapě úspěšného developerského projektu Nad Rokytkou, byl zahájen 1. 4. 2010. V nabídce je dalších 200 bytů v unikátní rezidenční čtvrti v lukrativní lokalitě – atraktivním prostředí zeleného pásu podél Rokytky ve Vysočanech. Ceny bytů v Rezidenci se pohybují již od 41 200 za m2, vybírat lze z variant 1+kk, 2+kk a 3+kk, přičemž projekt nabízí unikátní možnost slučování bytových jednotek. Nechybí ani možnost další změn dispozic bytů a standardů.


Reality: byty nás opět začínají zajímat

19. 4. 2010

V prvních měsících nového roku došlo k zastavení propadu cen nemovitostí v hlavním městě – poprvé od srpna 2008. Velmi dobře se prodávají především menší, cenově dostupné byty, kterých je však v dokončených bytových projektech nedostatek. I díky tomu lze sledovat opětovný zájem klientů o nově zahajované projekty. „Stabilně největší poptávka je po bytech kategorie 1+kk a 2+kk v dobré dostupnosti centra města – nejlépe v blízkosti stanice metra. Pro zbytek roku neočekáváme zásadní pohyby cen. Zastavení jejich poklesu v prvním čtvrtletí naznačuje, že lze předpokládat spíše mírný růst než další pokles,“ říká obchodní ředitel LEXXUS a.s, Peter Višňovský.


Startovací byty výrazně levnější

20. 3. 2010

Developerská společnost BEMETT, a.s. zabývající se výstavbou levného startovacího bydlení určeného především mladým rodinám, dokončila ve spolupráci s Fakultou stavební VUT v Brně vývoj nákladově úsporného bytového domu. Výsledkem práce zkušeného týmu byla studie univerzálního domu. Daný dům lze přizpůsobovat terénním podmínkám a modulově skládat tak, aby co možná nejvhodněji splňoval požadavky daného území. Dům zahrnuje vše, co jeho provoz potřebuje, a skrývá jak malometrážní byty 1+kk – 2+kk, tak byty 3+kk pro rodiny s dětmi v souladu se současnými požadavky a trendy moderního bydlení. Realizace na sebe nenechá dlouho čekat.Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007