Reality | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Reality

Nejvíce bytů se prodalo na Praze 9

9. 2. 2011

Celkem 7084 nabízených nových bytů obsahuje všechny bytové jednotky v developerských projektech s 50 a více byty v katastrálním území Hl. m. Prahy, které developeři aktivně nabízejí. Jde o byty v různých stádiích realizace – celkové číslo tedy zahrnuje jak byty dokončené, tak byty ve fázi probíhající výstavby i byty, které se již prodávají, ale ještě se nezačaly stavět. Celkový počet dokončených a dlouhodobě neprodejných bytů – tzv. „ležáků“ – byl ke stejnému datu roven číslu 2276. Na celkové zásobě nabízených bytů tak ležáky participují přibližně z jedné třetiny.


Rezidence nad Rokytkou: zajímavá lokalita i cena

27. 4. 2010

Prodej bytů v Rezidenci, již třetí etapě úspěšného developerského projektu Nad Rokytkou, byl zahájen 1. 4. 2010. V nabídce je dalších 200 bytů v unikátní rezidenční čtvrti v lukrativní lokalitě – atraktivním prostředí zeleného pásu podél Rokytky ve Vysočanech. Ceny bytů v Rezidenci se pohybují již od 41 200 za m2, vybírat lze z variant 1+kk, 2+kk a 3+kk, přičemž projekt nabízí unikátní možnost slučování bytových jednotek. Nechybí ani možnost další změn dispozic bytů a standardů.


Reality: byty nás opět začínají zajímat

19. 4. 2010

V prvních měsících nového roku došlo k zastavení propadu cen nemovitostí v hlavním městě – poprvé od srpna 2008. Velmi dobře se prodávají především menší, cenově dostupné byty, kterých je však v dokončených bytových projektech nedostatek. I díky tomu lze sledovat opětovný zájem klientů o nově zahajované projekty. „Stabilně největší poptávka je po bytech kategorie 1+kk a 2+kk v dobré dostupnosti centra města – nejlépe v blízkosti stanice metra. Pro zbytek roku neočekáváme zásadní pohyby cen. Zastavení jejich poklesu v prvním čtvrtletí naznačuje, že lze předpokládat spíše mírný růst než další pokles,“ říká obchodní ředitel LEXXUS a.s, Peter Višňovský.


Startovací byty výrazně levnější

20. 3. 2010

Developerská společnost BEMETT, a.s. zabývající se výstavbou levného startovacího bydlení určeného především mladým rodinám, dokončila ve spolupráci s Fakultou stavební VUT v Brně vývoj nákladově úsporného bytového domu. Výsledkem práce zkušeného týmu byla studie univerzálního domu. Daný dům lze přizpůsobovat terénním podmínkám a modulově skládat tak, aby co možná nejvhodněji splňoval požadavky daného území. Dům zahrnuje vše, co jeho provoz potřebuje, a skrývá jak malometrážní byty 1+kk – 2+kk, tak byty 3+kk pro rodiny s dětmi v souladu se současnými požadavky a trendy moderního bydlení. Realizace na sebe nenechá dlouho čekat.


Měli bychom snížit cenu?

11. 3. 2010

Nezáleží na tom, jak to nazveme. Nikdo, kromě kupujícího, neslyší rád o snížení ceny. Prodávající se zlobí na makléře a makléři se zlobí na nerealistická cenová očekávání prodávajících. Prodávající se ptají: "Proč neděláte více, abyste prodali mou nemovitost?! A je to dobrá otázka. Jako prodávající byste ji měli svému makléři položit.


Nový park Písnice - výhodná poloha zvyšuje atraktivitu bydlení

10. 3. 2010

Dobře nastavená cena a zajímavá lokalita – to jsou dvě základní podmínky, se kterými je možné i dnes velmi dobře prodávat nové byty v dokončovaných developerských projektech. "Silná poptávka po nových bytech na trhu existuje. Tajemství úspěchu spočívá v tom, prodávat za skutečně férové ceny,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva EKOSPOL a.s. Společnost EKOSPOL a.s. zahájila prodej nových bytů v dalším bytovém projektu. Nový park Písnice nabídne v první etapě celkem 109 nových bytů s optimalizovanými dispozicemi. Cena bytů začíná již tradičně na 1,4 mil. Kč. „Záruka nejnižší ceny“ jsme upravili ceny v projektu tak, aby klient nemohl nalézt levnější srovnatelný byt na celém území městského obvodu Praha 4. Pokud jej přeci jen najde, my mu cenu dorovnáme a ještě poskytneme další slevu ve výši 50 000 Kč,“ přibližuje Evžen Korec, generální ředitel společnosti EKOSPOL, a.s.


Jak se pohybují ceny bytů?

4. 3. 2010

Chystáte se koupit byt? Situace vám v současnosti stále přeje. Jak vyplynulo z analýzy roku 2009 poradenské společnosti King Sturge, průměrný meziroční pokles cen nových bytů v České republice byl –7,1 %, ceny nových bytů v Praze se snížily v průměru o –8,2 %. Pokles cenové hladiny byl zaznamenán také u starších bytů. V celé ČR průměrně –9,4 %, v Praze v průměru –5,9 %. Přelom let 2009/2010 je již optimističtější a nese se ve znamení mírného oživení poptávky.


Lépe prodáme po renovaci nebo před?

3. 3. 2010

Máme nemovitost na prodej a nevíte, jestli ji máte zrenovovat, nebo ho prostě prodat tak, jak je? To je obvyklé dilema prodávajících. Na jedné straně víte, že opravený dům bude mít vyšší cenu, na straně druhé – co vlastně opravit a co ne? Které opravy přinesou více peněz ve zhodnocení, než kolik samy stály? V podstatě platí, že místo abyste se ptali „o kolik více bude stát dům opravený“, je lépe se ptát „o kolik méně bude stát neopravený“. Tento typ uvažování je bližší myšlení kupujícího, umožní vám postavit se do role kupce a vidět transakci z jeho perspektivy.Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007