Pronájem bytu v paneláku se vyplatí | Reality | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Reality » Článek

Pronájem bytu v paneláku se vyplatí

18. 5. 2016

Za poslední rok došlo k výraznému pohybu na trhu s realitami. Díky ekonomické stabilitě a příznivým úrokovým sazbám hypoték lidé začínají investovat do bydlení. Tím se zkracuje doba shánění kupců i nájemců a také prudce vzrostly nabídkové ceny bytů.

V současné době se vyplatí investovat do bytu v panelovém domě, lze ho poté snáze pronajmout než cihlový byt. „Nájemné v cihlovém bytě je o čtvrtinu dražší než v panelových domech. Z toho plyne jednoznačný závěr – pokud investovat do bytu za účelem dalšího pronájmu, jedničkou je panelák. Stojí polovinu, nájemné ale bude ve výši 75 % cihlového bytu,“ říká Michal Zadák ze serveru Sreality.cz a dodává: „Za byty v cihlovém domě jsou lidé ochotni platit vyšší nájem zřejmě kvůli různým faktorům. Často jde o menší domy se soukromější atmosférou, ve starší zástavbě, v blízkosti parku, s vysokými stropy nebo v centru města.“

Panelák už není noční můrou

Bydlení v panelovém domě se nemusí na první pohled jevit atraktivně, ale rozhodně nemusí znamenat bydlení na sídlišti plném betonu. V současné době i panelové byty prošly evolucí a pryč jsou doby bytových jader z umakartu. Mezi hlavní výhody bydlení v paneláku často patří dobrá občanská vybavenost okolí a atraktivní poloha. „Byty v panelovém domě se velmi často prodávají z družstevního vlastnictví – kupující tedy získává podíl na domě a do osobního vlastnictví je nutné byt ještě vykoupit. Výhodou těchto bytů je velmi dobrá vybavenost. Bezmála samozřejmostí jsou úložné prostory ve sklepě a v 62 % k bytu náleží balkón či lodžie. Téměř v polovině panelových domů najdeme výtah,“ upřesňuje Michal Zadák. Plánujete-li tedy pronajímat byt, investice do panelového bytu je dobrou volbou.


publikováno: 18. 5. 2016, v rubrice Reality
Štítky: aktuálně, ceny bytů, nákup a prodej bytu, reality

Nejčtenější články v rubrice Reality:

Další články v rubrice Reality:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007