7. ročník soutěže autorů kresleného humoru Fór pro FOR 2008 | Aktuálně | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Aktuálně » Článek

7. ročník soutěže autorů kresleného humoru Fór pro FOR 2008

29. 7. 2008
Letošní, v pořadí už VII. ročník mezinárodní soutěže o nejlepší kreslený vtip na téma „Okno, domu oko“ ovládli ve finále karikaturisté ze čtyř slovanských států. Dva Poláci, Zygmunt Zaradkiewicz, který získal I. cenu a Slawomir Luczyňski, laureát III. ceny, okouzlili porotu svým neotřelým, vskutku „moderním řešením“ výhledu z budov. Českou republiku reprezentoval nejlépe Břetislav Kovařík, jehož „okenní“ vtip současně reagoval na fotbalové mistrovství Evropy.

Výsledkovou listinu ovládli Slované

Všichni tři jmenovaní karikaturisti patří k evropské elitě, která se pražské soutěže, jediného mezinárodního projektu tohoto typu, který se v ČR koná každoročně, účastní již několik let.

V mezinárodní jury, složené ze zástupců pořádající společnosti ABF a České unie karikaturistů, organizátoři koncem června přivítali slovenské humoristy, předsedy dvou nejvýznamnějších spolků: Kazo Kanalu ze Slovenské unie karikaturistů a Fedora Vico ze Spolku Karikaturistů Uzol.

Přijďte se podívat

Výstava oceněných a dalších nejlepších prací ze soutěže, kterou obeslalo 145 kreslířů ze 35 států (nejvíce z ČR, Polska, Turecka, Íránu, Slovenska a z Ukrajiny) se bude konat v polovině září v sále Nadace ABF na Václavském náměstí v Praze. Slavnostní vernisáž výstavy se bude konat při příležitosti zahájení 19. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu For Arch.

Výsledková listina:

Téma: Okno, domu oko Bilance: 301 prací, 146 autorů ze 35 států

Vítězové:

1. Zygmunt Zaradkiewicz (Polsko)

2. Břetislav Kovařík (Česká republika)

3. Slawomir Luczyňski (Polsko)

4. Goran Markovič (Srbsko)

5. Bobo Pernecký (Slovensko)

Ceny jen pro autory z České republiky:

Cena Svatopluka Pitry: Jan Hrubý

Cena e-GAGu: Marie Plotěná


publikováno: 29. 7. 2008, v rubrice Aktuálně
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Aktuálně:

Další články v rubrice Aktuálně:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007