Jak vybrat nejúspornější výrobky na trhu | Aktuálně | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Aktuálně » Článek

Jak vybrat nejúspornější výrobky na trhu

6. 6. 2016

Věděli jste, že u domácích spotřebičů, neboli tzv. bílé techniky, jsou nejméně úsporné výrobky dostupné na trhu označovány energetickou třídou A+ a třídy A a nižší se nesmí uvádět do prodeje? U vysavačů či televizí je to ale naopak.

U vysavačů, televizorů nebo zdrojů světla jsou modely v energetické třídě A a A+ ty nejúspornější na trhu. Navíc některé třídy zobrazené na energetickém štítku se ani nesmí uvádět do prodeje. Nově se rovněž zavádějí energetické štítky pro digestoře, profesionální chladničky a mrazničky a řadu dalších typů výrobků.

Evropská komise sice připravila a prezentovala návrh nových energetických štítků, který škálu energetických tříd sjednotí do rozmezí A až G, tyto štítky ale v letošním roce ještě nebudou v prodejnách k dispozici. Proto na internetovém portálu www.uspornespo­trebice.cz vždy aktuálně představujeme, již od roku 2003, kritéria pro výběr skutečně energeticky úsporných modelů, jakož i příklady modelů dostupných na našem trhu, které tyto kritéria splňují.

Novinkou letošního roku je kategorie digestoří, pro které je nově v platnosti legislativa o energetickém štítkování, a lze je tedy seřadit i podle energetické náročnosti jejich provozu, ale například i podle účinnosti filtrace tuků, účinnosti proudění vzduchu a účinnosti osvětlení.

Zájemcům o skutečně úsporné modely spotřebičů a výrobků proto doporučujeme navštívit stránky: www.uspornespo­trebice.cz

Autor: SEVEn


publikováno: 6. 6. 2016, v rubrice Aktuálně
Štítky: energetický štítek, energie

Nejčtenější články v rubrice Aktuálně:

Další články v rubrice Aktuálně:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007