Vlak štěstí pro děti z dětských domovů | Aktuálně | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Aktuálně » Článek

Vlak štěstí pro děti z dětských domovů

26. 7. 2008
Vlak štěstí pro děti z dětských domovů se blíží do cílové stanice s rekordními výsledky. Čtvrtý ročník internetové dražby kreseb dětí z dětských domovů je díky rekordnímu zájmu o obrázky prodloužen až do konce července. Letos se už na adrese www.vlakstesti.cz vydražilo 379 obrázků dětí za 170 000 korun. Vyvolávací cena je u každého 300 korun.

Nejen pomoci

S letošní vydraženou částkou se celkový výnos pro děti z dětských domovů blíží k 700 000 korun. Rok od roku se zapojuje také více dětských domovů, letos jich je rekordních osmdesát a 379 obrázků je také historické maximum. Nejvyšší cenu zaplatil zájemce za obrázek třináctileté autorky. Bylo to rovných 3 000 korun. Ve třech případech se dokonce na obrázek přihazovalo během sedmi dnů dokonce třináctkrát. V průměru se každý obrázek vydražil za 447 korun. O nákup většího počtu obrázků také projevila zájem společnost ČD Telematika.

„Vyvolávací cena jednoho obrázku je 300 korun. Není ale výjimkou, že se obrázek nakonec prodá i za mnohem víc,“ říká Zbyněk Honys, ředitel Odboru komunikace Českých drah. Na internetu se zaregistrujete a po dobu sedmi dní pak můžete v dražbě přihazovat. Dáte-li nejvíc, obrázek je váš.“ Ten, kdo nabídne nejvyšší částku, pošle peníze přímo na účet konkrétního dětského domova, ze kterého dětský autor pochází a obratem obdrží obrázek poštou.

„Nejde jen o to, vydělat peníze. Samozřejmě, že dětem v dětských domovech velmi pomohou, je to pro ně ale především výzva soutěžit a ta se zatím vždy setkala s velkým úspěchem,“ doplňuje Jan Maj, ředitel divize Transportní systémy a prokurista Siemens, s.r.o.


publikováno: 26. 7. 2008, v rubrice Aktuálně
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Aktuálně:

Další články v rubrice Aktuálně:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007