Přivítejte aktuální sezónu venkovními kapsáři na květiny | Chalupa a hobby | Bydlet v panelu

Přivítejte aktuální sezónu venkovními kapsáři na květiny

29. 4. 2013

Hyacint, petrklíč, krokusy, modřence – typické jarní květiny, které rozzáří každý tmavý kout. Co ale vyzkoušet něco nového? Stačí jen pár barevných kvítků a designový kapsář na květiny ze 100% PVC.

Jaro klepe na dveře, pojďme společně zkrášlovat naše zahrádky, balkóny a terasy. Co k tomu potřebujeme? Společnost The Green Pockets přichází s novými exteriérovými kapsáři PEVA 1, které mají nadčasový vzhled a bezpočet možností využití. Vysoká kvalita materiálu ze 100% PVC navíc předurčuje kapsář i do extrémních klimatických podmínek. Ostatně to potvrzuje i člen předsednictva Svazu květinářů a floristů České republiky Pavel Hruška. „Materiálové složení kapsáře je vysoce kvalitní a navíc recyklovatelné a co je důležité, odolává vysokým teplotním rozdílům –30 do + 70 stupňů Celsia. Proto ho doporučuji umístit na balkon, terasu, ale také například na stěnu domu. Můžeme v něm pěstovat bylinky, skalničky nebo balkonové květiny. Tento speciální obal na květiny považuji za efektivní a designovou záležitost,“ říká Pavel Hruška s tím, že kapsář nemá ambice být pouhou náhradou za klasický květináč. Kapsáře na květiny jsou mnohem stylovějším a praktičtějším řešením našich balkónů či teras. „Je nutné však počítat s omezeným prostorem pro kořenový systém a přizpůsobit tomuto faktu volbu květin,“ říká s úsměvem Pavel Hruška. Materiál inovativního obalu je navíc omyvatelný, nepropouští vlhkost a je vhodný pro celoroční využití v exteriéru. „Během nadcházející letní sezóny bych doporučoval do kapsářů umístit kromě letniček například i bylinky, trvalky nebo skalničky a zalévat přiměřenou zálivkou,“ uvádí florista.

I vy si můžete během několika minut vytvořit krásný exteriérový doplněk za pomocí květin a speciální kameniny zvané keramzit. Umělou kameninu pořídíte v každém hobby marketu. Stačí ji jen nasypat do připravené kapsy, vložit rostlinku a umístit na vámi vybrané místo. Pro udržení požadovaného tvaru je v horní a spodní části obalu sklolaminátová tyč, nerezová oka v rozích zase slouží k uchycení a spojování jednotlivých kapes. „Kapsáře mohou krásně posloužit například jako paravan. Je však nutné věnovat dostatečnou péči substrátu, který by měl být stále vlhký,“ doporučuje florista.

„Kapsář na květiny považuji za skvělou trendy záležitost, která oživí interiér i exteriér. Moc se mi také líbí použití předělovací květinové stěny například na zahradě. Jedná se o skvělý doplněk, který zpestří naše všední a nudné balkóny, oprýskanou stěnu našeho domku nebo nevzhledný plot,“ dodává Pavel Hruška.

Více informací naleznete na www.thegreenpoc­kets.com.

Soutěžte s námi!

Soutěžní otázka

Co všechno můžete v kapsářích PEVA 1 pěstovat?

  1. Okrasné květiny
  2. Bylinky
  3. Okrasné květiny, bylinky, letničky

Vyhrajte jeden ze dvou originálních na kapsářů květiny v hodnotě 599 kč! Správné odpovědi zasílejte s označením „BVP-Kapsář“ na adresu soutez@npmedia.cz do 13. 5. 2013.


publikováno: 29. 4. 2013, v rubrice Chalupa a hobby
Štítky: bydlení, bytový designér, chalupa

Nejčtenější články v rubrice Chalupa a hobby:

Další články v rubrice Chalupa a hobby:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007