Chcete do bytu podlahu, co má grády? Zkuste vinylové podlahy Designflooring | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Článek

Chcete do bytu podlahu, co má grády? Zkuste vinylové podlahy Designflooring

18. 12. 2019

Vinylové podlahy se v našich domácnostech už celkem zabydlely a trh nabízí stále nové a nové varianty, takže je z čeho vybírat. My vám dnes představíme zajímavé vinylové podlahy od značky Designflooring.

Proč je právě vinyl dobrou volbou?

Na začátek si ale pojďme raději říct jak to, že jsou podlahy z vinylu tak oblíbené? Má to hned několik důvodů. Vinylové podlahy jsou především:

• Odolné proti mechanickému poškození – konstrukce i materiál vinylových podlah tvoří dokonale pevnou strukturu. Povrch podlahy je navíc chráněn odolnou nášlapnou vrstvou, která brání poškození povrchu. Škrábance od podpatků, zvířecích drápků, posouvaného nábytku nebo bujarých dětských her vás proto nemusí trápit. Povrch je opatřen i protiskluzovou úpravou, takže je dostatečně bezpečný.

• Odolné proti působení vody – vinyl je voděodolný, a proto mu nevadí, že na něj občas nacákáte nebo omylem něco vylijete. Je ideálním adeptem jako podlahová krytina do koupelen a kuchyní. U lepených dílců nebo lepených vinylových rolí si nemusíte s vlhkostí dělat starosti vůbec, u plovoucích vinylových podlah je dobré se při nákupu ujistit, že je voděodolný zámkový spoj a jádro.

• Variabilní v možnosti pokládky – jak už jsme se zmínili, vinylovou podlahu můžete pokládat několika způsoby. Zvolit můžete:

  • Celoplošně lepený vinyl v rolích
  • Lepené vinylové dílce
  • Plovoucí (zámkové) vinylové dílce
  • Volně položitelné vinylové dílce a role (nedoporučuje se u rolí u pokládky nad 20 m²)

• Měkké a teplé – komfort chůze a pocitu z ní je pro mnohé velmi důležitý. U vinylových podlah máte jistotu měkkého došlapu a tiché chůze. Vinyl tlumí kročejový hluk a je příjemně teplý na dotek. Navíc je pod něj možné instalovat podlahové vytápění a tím ještě zvýšit tepelný komfort podlahy.

• Zdravotně nezávadné a snadno udržovatelé – moderní postupy výroby berou ohled na zdravotní nezávadnost vinylových podlah, proto se nemusíte bát ftalátů a dalších nebezpečných chemikálií. Podlahy z vinylu jsou antibakteriální, odpuzují prach a velmi snadno se uklízejí. Na běžnou údržbu postačí vysavač a vlhký mop. Další zajímavosti a výhody vinylových podlah se dočtete v tomto článku.

Vinylové podlahy Designflooring – vkus a elegance

Podlaha tvoří základ místnosti a zpravidla zůstává v interiéru několik let nebo desetiletí. Vybrat správně je proto velmi důležité. Značka Designflooring si toho je vědoma, a proto přichází s nabídkou vinylových podlah, mezi kterými najdete nejen dekory dřeva, ale také imitace kamene, tepaného plechu nebo mozaiky.

Kolekce Van Gogh – nadčasová inspirace

Hledáte něco elegantního a přitom naturalistického? V kolekci vinylových podlah Van Gogh od Desingflooring najdete obojí. Snoubí se v ní surovost dřeva s dokonalostí zpracování. Inspirace slavným umělcem ze vzorů a barev doslova dýchá. Velmi dlouhé lamely (1219×178 mm) se celoplošně přilepují k podkladu. Protože jde o podlahy, které snesou vysokou zátěž, můžete je mít nejen doma, ale i v komerčních prostorách – třeba ve své kanceláři. Kolekce Michelangelo – čekejte neočekávané Hledáte podlahu do koupelny a neoslovily vás dekory dřeva ani kamene? Nevadí. Kolekce vinylových podlah Michelangelo je tu pro všechny, kteří chtějí jiný styl. Odolné vinylové dílce inspirované italským sochařem, malířem a architektem mají co nabídnout. Vzory tepaného plechu, italské mozaiky nebo španělské kamínkové dlažby se budou dobře vyjímat jak v koupelně tak v kuchyni. Tato kolekce je velmi oblíbená, a pokud zaujala i vás, můžete se o ní dozvědět více v našem článku, který najdete pod odkazem tady.

Kolekce Art Select Wood – příroda u vás doma

Realisticky zpracované dřevěné dekory najdete také u kolekce vinylových podlah Art Select Wood. Barevná škála nabízených odstínů je opravdu široká – od tmavě hnědé, přes načervenalé tóny až k jemným šedavým a béžovým odstínům. Zajímavostí je, že si můžete zvolit i vzor parket. Lepené dílce jsou velmi odolné a snesou i vyšší zatížení. Krásně ozdobí podlahy obýváků, kuchyní, dětských pokojů i kanceláří.

Kolekce LooseLay – tichá domácnost nemusí být špatná U kolekce LooseLay od Designflooring očekávejte příjemný povrch, který je uzpůsoben k tomu, aby co nejvíce tlumil zvuk kroků. Chcete-li mít doma klid a ticho, jsou tyto volně položitelné podlahové dílce dobrou volbou. Pokládku bez lepení jistě zvládnete i sami. Pokud byste toužili po něčem extra, vyzkoušejte vinylové dílce LooseLay Longboard, které nabízejí mimořádnou délku i šířku (1500 mm x 250 mm) a sekundární protiskluzovou vrstvu.

Oslovily vás představené kolekce vinylových podlah? Všechny si je můžete pohodlně prohlédnout a zakoupit zde.


publikováno: 18. 12. 2019
Štítky: bydlení

Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007