Družstva a SVJ | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Družstva a SVJ

Profesionální předseda SVJ vás zbaví odpovědnosti i starostí

21. 10. 2020

Má vaše společenství vlastníků (SVJ) problémy při volbě členů výboru či předsedy společenství? Najměte odborníka, který za vás převezme veškeré starosti a povinnosti spojené s funkcí statutárního orgánu. Prague Property Management (PPM) je skvělou volbou. Profesionální předseda SVJ od PPM ušetří váš čas, starosti i finanční prostředky.


Energetické úspory v programu IROP: Podávání žádostí bude snadnější a bude rozšířena oblast čerpání

30. 6. 2017

V současné době je pro zájemce z řad SVJ a vlastníků bytových domů otevřena 37. výzva v programu IROP, díky které lze čerpat dotace na zvýšení energetické účinnosti a zavádění inteligentních systémů na hospodaření s energiemi. O podávání žádostí a chystané revizi výzvy jsme hovořili s paní Ivanou Svobodovou z Centra pro regionální rozvoj ČR.


Praktický rádce: Modernizace výtahu krok za krokem

25. 7. 2016

V bytových domech u nás jsou stále v provozu desetitisíce výtahů instalovaných od 60. do 90. let minulého století. Jejich technická životnost je již na samé hranici a skutečný stav odpovídá tomu, že doporučované opravy středního i generálního rozsahu bývají opomíjeny. V praxi se tak řeší jen operativní investice ve stylu „co se zrovna pokazí, to se opraví“. Kdy je bezpečnější i cenově výhodnější pustit se do modernizace nebo celkové výměny výtahu, co vás čeká a jak si ji usnadnit?


Nové podmínky pro kamerové systémy v bytových domech

2. 2. 2016

Úřad pro ochranu osobních údajů vydal nové stanovisko pro bytová družstva a SVJ, která na ochranu majetku používají kamerové systémy. Stanovisko přináší souhrn povinností, která musí nově dodržovat A poměrně striktně vymezuje podmínky, za kterých lze kamery použít. Přesto lze očekávat, že mnoho bytových domů nebude s podmínkami úřadu v souladu. V těchto případech se ovšem vystavují sankci až 5 milionů Kč.


Při pořízení i modernizaci výtahů se vyplatí v předstihu počítat s novou normou

11. 12. 2015

Plánujete modernizaci, nebo výměnu výtahu? Už nyní byste měli počítat s novou normou. Kdyby se totiž zprovoznění výtahu z jakýchkoliv důvodů protáhlo, nebude od 1. 9. 2017 možné uvést výtah odpovídající staré normě do provozu. To by mohlo znamenat komplikace a další výdaje.


Změna názvu společenství vlastníků už nejspíš nebude nutná!

3. 12. 2015

Vláda schválila návrh zákona, kterým se mění zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník a další související zákony, kromě jiného navrhuje, aby došlo ke zrušení požadavku úpravy názvu spolků a společenství vlastníků (SVJ) vzniklých před účinností nového občanského zákoníku. Návrh musí ještě projednat Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky, s účinností novely se však počítá od 1. 1. 2016.


Výbor SVJ a jeho zodpovědnost ze zákona. Víte, čeho se vlastně týká?

8. 9. 2015

Stali jste se členem výboru SV (SVJ)? Právo i povinnost rozhodování s sebou nese i vysokou míru odpovědnosti. Vaše profese se, až na malé výjimky, pravděpodobně výrazně liší od oblastí, se kterými se v rámci řízení bytového domu setkáváte. V rámci nových znalostí je proto důležité se seznámit i s povinnostmi a zodpovědností, které pro členy výboru společenství vlastníků vyplývají ze zákona. Již příští týden se můžete zdarma zúčastnit prvního semináře z cyklu České akademie bydlení, který se věnuje právě tématu právní odpovědnosti SV (SVJ).


Dotace pro bytové domy jsou zpět

5. 2. 2015

Většina bytových domů ještě zdaleka nevyčerpala všechny možnosti, jak snížit náklady na spotřebu energií. Díky letošním dotacím v rámci programu Nová zelená úsporám se řada vlastníků bytových domů jistě rozhodne rekonstrukci domu dále neodkládat. Aktuálnímu tématu – revitalizaci bytových domů s Novou zelenou úsporám – se bude věnovat aktuální seminář obecně prospěšné společnosti Dům plný úspor, pořádaný ve spolupráci s Družstevním marketingovým sdružením ČR.Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007