5 chytrých způsobů, jak zabezpečit šperky před krádeží | Finance | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Finance » Článek

5 chytrých způsobů, jak zabezpečit šperky před krádeží

26. 1. 2019

Ať už jste dostala k Vánocům krásný prsten s diamantem, nebo máte to štěstí a vlastníte vícero drahocenných kousků, možná oceníte několik tipů, jak tyto malé poklady uchránit před nenechavýma rukama nevítaných návštěvníků. Statistiky koneckonců ukazují, že co se týká podomních krádeží, šperky patří mezi nejoblíbenější cíle zlodějů. Naštěstí existuje hned několik nápaditých způsobů, jak můžete své klenoty ochránit.

Sejfy

Pokud chcete svým šperkům zajistit opravdu spolehlivý úkryt, není lepší cesty, než si pořídit kvalitní domácí sejf. Vybrat si můžete z trezorů na stěnu či ohnivzdorných schránek, nebo si opatřit krabičku, která vypadá zcela nenápadně, například jako kniha či hodiny. Trezory na šperky koupíte za několik stovek až desítek tisíc korun, vše záleží jen na vašich preferencích.

Bezpečnostní kamery

Instalování kamer je další efektivní způsob, jak zloděje odradit. Moderní kamerové systémy pořídíte za rozumné ceny, navíc se jednoduše instalují i používají. Ujistěte se, že kamera monitoruje všechny vchody do domu. V případě krádeže tak zajistíte důkazy pro policii, která mnohem rychleji zlodějíčky vypátrá a váš milovaný stříbrný náhrdelník vám navrátí.

Hlavně nenápadně

Snažte se, aby váš byt nepřitahoval zloděje na první pohled. Neupozorňujte na své nákladné nákupy tím, že necháte krabice a tašky ze značkových obchodů přímo za dveřmi či v kontejneru před domem. Zajistěte také, aby byl celý venkovní prostor řádně osvětlen, a to zejména v případech, kdy nejste doma.

Kreativní úkryty

Kromě zmiňovaného sejfu můžete své šperky nápaditě uschovat na místa, kde je potenciální zloděj bude jen těžko hledat. Chcete nějaké tipy? Své diamantové náušnice a další cennosti můžete ukrýt například do staré ponožky a uložit do šuplíku, vložit do jednoho ze šálků na kávu, které máte v kuchyni, nebo je schovat do vázy se širokým hrdlem plné umělých květin.

Pojištění

Ani ty nejpromyšlenější přípravy stoprocentně nezajistí, že vaše klenoty budou v bezpečí. Proto zvažte pojištění, které většinou zahrnuje poničení, ztrátu i krádež cenností.


publikováno: 26. 1. 2019, v rubrice Finance
Štítky: bezpečnost, bydlení, finance

Nejčtenější články v rubrice Finance:

Další články v rubrice Finance:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007