Interiérové dveře v panelovém bytě – jaké máte možnosti? | Interiér | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Interiér » Článek

Interiérové dveře v panelovém bytě – jaké máte možnosti?

7. 8. 2018

Bydlení v paneláku sice nevoní každému, ale je jasné, že má i spoustu předností. A když si byt stylově upravíte k obrazu svému, může být kvalita vašeho bydlení ještě lepší. Jestliže vám nechybí práce na zahradě a kutilství na rodinném domě, bydlení v bytě je ideální. Nestrávíte většinu života prací na domě a kolem domu, ale máte spoustu času na jiné aktivity. Jak si tedy byt zpříjemnit? Jedním z nejdůležitějších a nejvýraznějších prvků jsou interiérové dveře. Ty mohou být i v panelovém bytě nádherné a luxusní.

Každý pokoj jiné dveře nebo všechny stejné?

V každém bytě je hned několik interiérových dveří. Dveře do koupelny, do kuchyně, na toaletu, do ložnice, do dětského pokoje … A každé mohou být jiné, protože každá místnost má svou funkci. V ložnici a na toaletě chcete mít určitě klid, v kuchyni a v obývacím pokoji zase světlo atp. Nebo zvolíte jeden styl a všechny interiérové dveře budou na vlas stejné. Dokonce mohou být úplně stejné jako dveře vstupní (z vnitřní strany). Nejčastější a nejelegantnější je varianta, že budou všechny dveře ve stejném stylu, ale budou se lišit prosklením. Někde můžete mít dveře plné, jinde více či méně prosklené, podle toho, do které místnosti dveře vedou.

Klasické nebo posuvné dveře

Interiérové dveře se prodávají v nejrůznějších provedeních. Liší se designem, prosklením, ale také něčím ještě podstatnějším a tím je systém otevírání. Volíte prakticky ze dvou variant – můžete zvolit dveře klasické, kde volíte mezi pravými a levými dveřmi nebo dveře posuvné. U klasických dveří je důležité, kam se budou otevírat. V tom místě totiž potřebují extra prostor, což je hlavně v menších bytech zbytečně omezující. Na druhou stranu posuvné dveře tento prostor nepotřebují. Zajíždějí buď podél zdi, nebo přímo do zdi, kde mají své pouzdro. Posuvné dveře jsou o něco dražší, ale do některých místností jasně praktičtější.

Při výběru interiérových dveří tak musíte mít jasno v tom, kam se do bytu hodí dveře klasické a kam posuvné. Dalším krokem bude vybrat konkrétní design a míru prosklení. Tady je nabídka na trhu opravdu široká. Doporučujeme vybrat si spolehlivého dodavatele, který ideálně kromě webových stránek provozuje i kamenné prodejny, kde můžete vybírat z jeho katalogu. Výběr je opravdu složitý, ale prodejce vám s ním pomůže, můžete se podívat na konkrétní dveře osobně a v neposlední řadě máte místo, kam si můžete zajít pro radu, pro servis dveří nebo kde uplatnit reklamaci.


publikováno: 7. 8. 2018, v rubrice Interiér
Štítky: design, dveře, finance

Nejčtenější články v rubrice Interiér:

Další články v rubrice Interiér:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007