Moderní obytná kuchyně | Kuchyně | Bydlet v panelu

Moderní obytná kuchyně

10. 12. 2018

Kuchyně propojené s obývacím pokojem se staly hitem a objevují se v mnoha moderních domácnostech. Jak na to, abyste tento trend zvládli úspěšně uplatnit i u vás doma?

Obytná kuchyně může být řešením i pro panelákové kuchyně v malých prostorách.

Jak účelně vyřešit otevřenou kuchyni?

Propojením kuchyně s obývákem opticky zvětšíte prostor, který pak působí příjemně a vzdušně. Elegantně díky tomu vyřešíte problém s nedostatkem místa, když si nechcete v obývacím pokoji nebo kuchyni připadat stísněně. V kuchyni spojené s obývákem navíc nejste při přípravě pokrmů izolováni od zbytku rodiny. Díky tomu můžete strávit více času pohromadě.

Zároveň ale pamatujte na to, abyste otevřený prostor zbytečně nezahltili velkým množstvím věcí. V prostoru, kde vládne chaos a nepořádek, si pořádně neodpočinete a obývací pokoj by měl sloužit primárně k relaxaci.

To potvrzují i slova interiérové designérky Markéty Killi: „Většina kuchyní je v dnešní době řešena jako součást obývacího pokoje a je tedy na místě, aby prostor vypadal uklizeně a aby přirozeně navazoval na obývací prostor. Proto se kuchyně umísťují za posuvné panely/skládané dveře, aby nebyl vidět nepořádek či jednotlivé spotřebiče a nádobí.”

Drobné spotřebiče, různé přístroje a další kuchyňské pomocníky jednoznačně uklízejte do skříněk. Podobně nevítaným společníkem je v otevřené kuchyni i špinavé nádobí. Rozhodně tak zvažte investici do myčky.

Když potřebujete soukromí

Při vaření se přirozeně nelze vyhnout určitému nepořádku. Pokud jej chcete efektivně schovat, případně zamezit tomu, aby hosté museli dýchat aroma smažených a jinak upravovaných pokrmů, ideální je skrýt kuchyni za posuvné dveře. Samozřejmě se ani tak neobejdete bez dostatečně výkonné digestoře.

Oddělením kuchyně od zbytku obytného prostoru potlačíte i nežádoucí hluk a hosté budou moci nerušeně konverzovat, aniž by je rušil cinkot nádobí nebo hučení digestoře. Využít k tomu můžete nejenom posuvné dveře, ale také posuvné panely, prosklené dveře, případně i skleněnou příčku. Sklo představuje vhodný kompromis z hlediska rozdělení místnosti. Vytvoří bariéru, ale neizoluje úplně obě místnosti.


publikováno: 10. 12. 2018, v rubrice Kuchyně
Štítky: bydlení, bytový designér, kuchyně se stylem

Nejčtenější články v rubrice Kuchyně:

Další články v rubrice Kuchyně:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007