Na velikosti nezáleží | Interiér | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Interiér » Článek

Na velikosti nezáleží

21. 7. 2015

Malý byt a moderní spotřebiče? Že to nejde dohromady a budete muset na některé moderní pomocníky zapomenout? Nemějte obavy a pusťte se směle do výběru domácích spotřebičů, které uspokojí všechny potřeby vaší domácnosti, ale zároveň vám nezaberou příliš místa. V úzkých variantách seženete pračky, myčky, ledničky, ale třeba i varné desky. Vhodným řešením pro vás mohou být také víceúčelové spotřebiče, například pračka kombinovaná se sušičkou nebo multifunkční mikrovlnná trouba, ve které si nejen ohřejete jídlo, ale připravíte v ní klidně i celé kuře na nedělní oběd.

Spotřebiče potřebují vhodné umístění

„Při vybírání všech spotřebičů, nejen těch malých, si vždy pečlivě přeměřte prostor, do kterého budete chtít spotřebič umístit. To je důležité nejen z toho důvodu, abyste si ověřili, zda se vám spotřebič na požadované místo vejde, ale zejména kvůli energetické spotřebě. V případě, že je spotřebič umístěn příliš natěsno, nemůže kolem něj cirkulovat vzduch a spotřebovává při svém provozu mnohem více energie. Měl by tak být umístěn alespoň několik centimetrů od stěny,“ radí Pavel Šramota, produktový specialista značky Philco.

Ani malý prostor není překážkou

Pokud máte vyloženě slim kuchyni, můžete si například pořídit jednodveřovou, zúženou či nízkou ledničku, kterou lze umístít do spodních skříněk kuchyňské linky. S energetickou třídou si nemusíme lámat hlavu, jsou k dostání i ty nejúspornější. Poměr cena/výkon je zcela stejný, jako u velkých spotřebičů. U varných desek se výběr změní ze čtverce na obdélník, tedy dvouplotýnkovou variantu. Pokud si vaření naplánujete, bohatě vám budou dvě stačit. Navíc ušetříte za energie.

U myček platí stejné minimalistické pravidlo, tedy malé a funkční. Místo 15 sad nádobí umístíte do myčky 10 sad. Pokud tedy nejste početná rodina a myjete nádobí průběžně, nebudete mít s kapacitou problém. Občasnou oslavu či návštěvu rodiny nebo známých zvládnete i s malou myčkou a to s naprostým přehledem.

„Pračky vybírejte podle jejich budoucího umístění, kvůli přívodu vody a odpadu. Pokud uvažujete i nad sušičkou, můžete zvolit kombinaci s pračkou, nebo volně stojící, a to kondenzační nebo ventilační. Na trhu jsou i Slim verze, které se vejdou do opravdu malých prostor,“ radí Pavel Šramota, produktový specialita značky Philco.

Multifunkčnost za každé situace

Multifunkčnost se opravdu nosí a nemusí jít jen o malé kuchyně. Šetříte si prostor i finance. V případě mikrovlnek není pochyby. Ale již zmíněnou multifunkčnost můžeme najít i u obyčejného kávovaru, ten může připravovat kávu, jak ze zrnek či již umleté, připraví několik druhů nápojů a má integrovaný pěnič mléka, tudíž cappuccino už není jen výsadou kaváren.

Pokud kromě kávy máte rádi i víno, nemusíte si odpírat ani vinotéku. I v malé kuchyni pro ni naleznete prostor. V nabídce je totiž jejich úzké provedení, například jen na sedm lahví. Díky vychytávkám jako je LED podsvícení, kuchyně náhle dostane šmrnc a navíc vždy sobě i svým přátelům nabídnete dokonale podávané víno.

Teď už víte, jak si v malém bytě zřídit restauraci, kavárnu i vinárnu, a to vše jen díky vhodně zvoleným spotřebičům. Nebojte se malých variant a multifunkčnosti, nebudete zklamáni. Moderní byt si to žádá.


publikováno: 21. 7. 2015, v rubrice Interiér
Štítky: inteligentní domácnost, kvalita bydlení, spotřebiče, vybavení bytu

Nejčtenější články v rubrice Interiér:

Další články v rubrice Interiér:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007