Než koupíte parní generátor: tipy jak poznat ten kvalitní | Interiér | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Interiér » Článek

Než koupíte parní generátor: tipy jak poznat ten kvalitní

7. 3. 2016

Parní generátor je žehlení nové generace. Jedná se o vysoce výkonné žehlící systémy, které jsou schopné vygenerovat velké množství páry. Čím více páry, tím snadnější a rychlejší žehlení. Parní generátor vytvoří až 6× více páry než běžná žehlička a nejnovější typy parních stanic pracují s tlakem páry až 6,5 barů.

Ve srovnání s běžnými žehličkami je pára velmi efektivně využita a vysoký tlak dopraví páru až do vnitra vláken. Žehlení parním generátorem zrychlíte až o polovinu, dosáhnete snadno a rychle dokonalého výsledku a vám zbyde více času na rodinu.

Podle čeho vybírat?

1) Žehlící plocha Bez kvalitní žehlící plochy to prostě nejde. Nejdůležitějším faktorem pro rychlé a pohodlné žehlení je kluznost žehlící plochy a dále počet a rozmístění otvorů na páru, schopnost nenapalovat se a odolávat poškrábání. Na výběr máte nejen plochy keramické, nerezové, ale velmi často se setkáváte i s obchodními názvy jako Eloxium, Autoclean Catalys, SteamGlide a podobně.

2) Parní výkon, parní šok a tlak páry Pára zvlhčí tkaninu, uvolní vlákna a prádlo je tak lépe tvarovatelné. Tlakem se vyrovnají nerovnosti a teplota pak vysuší přebytečnou vlhkost a zafixuje výsledek žehlení. Variabilní pára by se měla u generátorů pohybovat na úrovni minimálně až 120g/ min. a parní šok minimálně až 220g/ min.

Parní stanice v pohodě zvládnou až 430 gramů za minutu. Snadno vyžehlíte třeba vrstvenou látku na kapsách džínů nebo vytvoříte ukázkové puky na kalhotách. Ověřte si také, zda žehlička tvoří páru jak ve vodorovné, tak svislé poloze.

Velmi důležité je také to, že vydávají páru pod tlakem, čímž je pára snadno a efektivně dostane dovnitř tkanin a je plně efektivně využita, právě na rozdíl od žehliček. Tlak páry se u parních stanic pohybuje od cca 4 barů.

3) Chytré technologie pro přesné a rychlé žehlení Pro dlouhotrvající výsledek žehlení je důležitá optimální teplota, která vysuší přebytečnou vlhkost a zafixuje výsledek žehlení. Každý druh prádla potřebuje jinou kombinaci páry a teploty pro rychlý a efektivní výsledek. Kvalitní parní generátory dnes nabízejí volitelné programy, které automaticky nastaví ideální kombinaci teploty a páry pro danou tkaninu.

4) A jaké další vlastnosti máte hledat?

  • Kvalitní odvápňovací systém s kontrolkou pro odvápnění
  • Lock system, který snadno uchytí žehličku k základně stanice a jednoduše ji tak přenesete na libovolné místo.
  • Eco nastavení
  • Svislé napařování
  • Doba nahřátí
  • Příkon min. 2200 W
  • Automatické vypínání
  • Dostatečně objemná nádržka na vodu, dlouhá přívodní šňůra s pohodlnou manipulací

publikováno: 7. 3. 2016, v rubrice Interiér
Štítky: pro pohodlnější práci, volný čas, žehlení

Nejčtenější články v rubrice Interiér:

Další články v rubrice Interiér:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007