Primalex Izoprim proti skvrnám | Interiér | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Interiér » Článek

Primalex Izoprim proti skvrnám

3. 1. 2009

Speciální malířský nátěr od společnosti Primalex nahradí namáhavé několikanásobné přemalovávání prosvítajících problematických skvrn. Tato základní paropropustná nátěrová hmota izoluje a účinně překryje nepříjemné mapy od vody po vytopení nebo skvrny od nikotinu či mastnoty. Primalex Izoprim lze použít na omítky, sádrokartonové a dřevotřískové desky ve vnitřních prostorech i na fasády. Práce s ním je jednoduchá, účinná a rychlá – skvrny totiž není před malováním třeba umývat ani jinak odstraňovat.

Spolehlivé krytí

Nikotin a zplodiny z kouření jsou látky, které se barvami rozpouštějí, prostupují jimi a vytvářejí nepěkné zažloutlé skvrny. Proto i několikanásobné přebarvování zdí malířskými nátěry nevede k cíli a stejně problematické je i překrytí mastných skvrn v kuchyni nebo žlutohnědých map po vytopení. Řešením je speciální izolační nátěr Primalex Izoprim, který je schopen odizolovat nežádoucí zbarvení podkladu. Primalex Izoprim je základní malířský nátěr určený přímo k překrytí a izolaci skvrn – nejčastěji právě po vytopení, silném zakouření či například od mastnoty. Dokáže skrýt i skvrny, které i po několikanásobném malování běžnými interiérovými malířskými nátěry stále vystupují na povrch.

Všestranné použití

Primalex Izoprim je vhodný pro izolaci skvrn v interiéru i exteriéru. Lze jej aplikovat na omítky, sádrokartonové a dřevotřískové desky ve vnitřních prostorech a na fasády. Primalex Izoprim je využitelný i jako základová barva na neželezné kovy, na umakart, keramiku, plastické hmoty a tmely.

Podklad musí být před aplikací nátěru Primalex Izoprim suchý, pevný, zbavený prachu a všech nepřilnavých částic. Menší defekty povrchu je třeba opravit vhodným tmelem nebo stěrkou. Skvrny není nutné před malováním nátěrem Primalex Izoprim omývat ani jinak ošetřovat. Primalex Izoprim je připravený k okamžitému použití pro natírání a nanášení válečkem nebo malířskou štětkou. Při případném ředění vodou myslete na to, že zředění vyšší než 10% se může negativně projevit na schopnosti izolovat skvrny. Primalex Izoprim se aplikuje při teplotě min. +5 °C. Problémová místa (skvrny a jejich okolí) přetřete neředěným nátěrem Primalex Izoprim a po zaschnutí již vybraným malířským nátěrem Primalex. Primalex Izoprim nedoporučujeme nanášet na klížené barvy pro riziko nabobtnání podkladu.

Vydatnost malířského nátěru Primalex Izoprim je 7–9 m²/kg při aplikaci v jedné vrstvě. Přesný údaj závisí na kvalitě podkladu. Nátěr se aplikuje v jedné nebo ve dvou vrstvách.

Primalex Izoprim lze zakoupit jak ve specializovaných prodejnách jako je např. síť prodejen Dům barev (www.dumbarev­.cz), tak v řetězcích s potřebami pro kutily. Výrobek je v prodeji v baleních 1 l a 7,5 kg. Obvyklá cena nátěru Primalex Izoprim je cca 300 – 350 Kč za balení 1 l a cca 1300 Kč za balení 7,5 kg. Ceny v různých prodejnách se mohou lišit.

Více o výrobku Primalex Izoprim lze najít na www.primalex.cz.

Zařazení

Výrobek Primalex Izoprim je zařazen v soutěži Panel Top Ten v sekci Interiér


publikováno: 3. 1. 2009, v rubrice Soutěž Panel Top Ten
Štítky: úprava povrchů

Nejčtenější články v rubrice Soutěž Panel Top Ten:

Další články v rubrice Soutěž Panel Top Ten:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007