Vyberte správnou židli do své pracovny | Interiér | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Interiér » Článek

Vyberte správnou židli do své pracovny

7. 3. 2018

Víte, že nejméně jednu třetinu života strávíte v práci a ve většině zaměstnání se dnes sedí u počítače. Je třeba se tedy postarat o to, aby toto sezení bylo příjemné a zdravé. Vsaďte na přátelskou kancelářskou židli.

Ergonomické židle k počítači vám udělají dokonalou službu. Na to, abyste si zvykali na novou židli, na které vás bolí záda, v dnešní uspěchané době není vůbec čas. Pořiďte si židli, která se přizpůsobí vám. Svým tvarem, funkčností, povrchem, zpracováním, barvou a designem.

Než začnete s nákupem

Nejprve si ujasněte, jak často a kolik hodin budete denně pracovat vsedě. Zamítněte myšlenku, že vám stačí jen obyčejná a levná židle vhodná na občasné posezení, pokud na ní trávíte v kanceláři každodenně mnoho hodin. Kancelářská židle musí sloužit jen vám. Pokud se na ní střídáte s někým výrazně urostlejším nebo menším a drobnějším, stoprocentně musí být nastavitelná. Také dobře měřte, aby se vám pohodlně vešla mezi psací stůl a skříň, a područky se vešly pod desku stolu. Pokud chcete, aby židle dokonale ladila s interiérem a dotvořila svým designem jeho charakter, není to problém. Pokud ale už máte zdravotní komplikace už teď a trpíte bolestmi zad, zaměřte se na další kritéria.

Kritéria výběru kvalitní kancelářské židle

Při výběru pracovní židle rozhodně sledujte, zda má židle k počítači nastavitelné opěrky rukou. Důležitá je také rotace. Každá ergonomická židle se musí snadno otáčet. Pro dobrou stabilitu doporučujeme pěticípou podpěru, kdy kolečka a kluzák zvolte podle typu podlahové krytiny. Sedátko i opěrátko musí mít dostatečnou výplň umožňující komfortní sezení po dlouhou dobu. Výška sezení musí být snadno nastavitelná. Šířka a hloubka sedátka navíc musí mít dostatečnou šířku a hloubku pro pohodlnou podporu. Důležitá je bederní podpora spodní části zad, která musí být nastavitelná v obou směrech, tedy vertikálně, ale i dopředu a dozadu. Pro dobrou prodyšnost volte síťované kancelářské židle k počítači.


publikováno: 7. 3. 2018, v rubrice Interiér
Štítky: bydlení, interiér

Nejčtenější články v rubrice Interiér:

Další články v rubrice Interiér:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007