Jak zabezpečit byt před zloději? | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Článek

Jak zabezpečit byt před zloději?

1. 11. 2017

Podobnou situaci zažije čas od času téměř každý obyvatel panelového bytu. Kufry jsou sbalené, ubytování úspěšně rezervováno a nezbývá, než se těšit na pár dní vytoužené dovolené. Jenomže se dostaví smíšené pocity. Co když vám pokazí radost zloděj, který si váš byt vyhlédne v době vaší nepřítomnosti? Pokud ho řádně zabezpečíte, riziko bude zanedbatelné!

Bytelné dveře a bezpečnostní zámky

Jestlipak víte, že většina pojišťoven vyžaduje určitý stupeň zabezpečení v podmínkách pro pojištění domácnosti? Naprostým základem jsou kvalitní dveře a bezpečnostní zámky. Obojí je stejně důležité a je zbytečné investovat do zámků, když podceníte odolnost dveří – a naopak.

Nezapomeňte na ostatní stavební otvory

Další zabezpečovací prvky berte jako dobrý doplněk k zabezpečení dveří. Pokud má zloděj možnost proniknout přes jiné stavební otvory (obvykle okna), je vhodné do nich namontovat mříže. A nezapomeňte ani na zdánlivě malá okénka, například na toaletě.

Kamerový systém pro perfektní přehled

Dobrým pomocníkem při prokazování viny může být moderní kamerový systém. Ten lze poměrně jednoduše propojit s mobilním telefonem a nastavit ho tak, aby vás vždy, když zaznamená pohyb, upozornil výstražnou zprávou. Případně vám rovnou pošle videozáznam.

Pár tipů na závěr

Zároveň je vhodné přerušit dodávku poštovních zásilek a je-li to jen trochu možné, domluvit se se zodpovědnou osobou, aby k vám domů pravidelně docházela a větrala. Zloděj nabude dojmu, že v bytě stále někdo je a od svého záměru upustí.

Policie ČR doporučuje kvalitní majetkové pojištění a pořízení foto či videodokumentace zařízení bytu pro rychlejší a jednodušší jednání s pojišťovnou. Dobrou volbou je balíček Bezpečný domov od pojišťovny ERGO, ke kterému si lze výhodně připlatit i za pojištění prodloužené záruky.


publikováno: 1. 11. 2017
Štítky: bezpečnost, bydlení

Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007