Jak předejít nemocím u vašeho dítětě? | Koktejl | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Koktejl » Článek

Jak předejít nemocím u vašeho dítětě?

27. 11. 2015

„Hlavně ať něco nechytne!“ To je toužebné přání mnoha rodičů, které je v podzimním období více než aktuální. Jenže odolat náporu virů a bakterií nebývá pro dětský organismus jednoduché. Pokašlávání, popotahování nosem a únava, k níž se brzy přidá zvýšená teplota. Váš potomek míří do postele a vy řešíte, jak mu ulevit. To je scénář, který zná snad každý rodič. V takové chvíli je třeba dbát nejen na léčbu příznaků nemoci, ale také na celkové posílení imunity.

Jako mávnutím kouzelného proutku nemoc samozřejmě nezmizí, chce to účinnou léčbu, pár dní v klidu a teple v posteli, s pohádkami a maminčinou péčí. V boji s nemocí potřebuje dětský organismus také podporu svého imunitního systému. Hrnek lipového čaje s citronem to však nezachrání. Chce to mnohem účinnější koktejl látek, které imunitu skutečně posílí.

Zajímejte se o složení

To, že imunitu podpoří dostatek vitaminů a minerálů je známé, ale zajistit dětem dostatečný přísun těchto látek bývá složité. Ovoce a zelenina má totiž stále menší množství vitaminů, což dokazují vědecké studie. Stále více odborníků proto doporučuje podporovat imunitu prostřednictvím doplňků stravy. Pokud vyberete ty správné, nemusíte se obávat, že byste svému dítěti dávali mlsat jen „předražené bonbony“. Čtěte však složení na obalech. Na trhu je nepřeberné množství takových produktů, takže je dobré se v nich nejprve zorientovat a vybrat opravdu jen ty nejlepší.

Důležitá je průběžná prevence a péče

Na posilování imunity dítěte bychom měli dbát průběžně. Podpořit bychom ji ale měli zejména v zátěžových obdobích, tedy v době zvýšeného výskytu nachlazení, v průběhu rekonvalescence či v případě zvýšené fyzické a duševní únavy. Tehdy je vhodné podávat přípravek, který dětskému organizmu pomůže rychle a účinně.

Vhodné je používat přípravky na přírodní bázi, které obsahují extrakty k tradičních evropských bylin, a naopak neobsahují konzervanty a umělá barviva.

Dobrým typem je například podávání doplňku stravy Marťánci ImunoFORTE od Walmarku, určené dětem pro akutní podporu imunity. Obsahují betaglukany a extrakty z čeného bezu a šípku, které podporují obranyschopnost organizmu a zdraví dýchacích cest. Vitamin C kromě jiného přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Nesmíte nic podcenit

Podle odborníků vede z hlediska výskytu těchto onemocnění prosinec, následován říjnem, listopadem a únorem. V těchto měsících je vhodné zaměřit se na podporu dětské imunity víc než kdy jindy.

Máme pro vás pár tipů:

1/ Dopřejte dětem pestrý jídelníček Základem jídelníčku by měl být dostatek ovoce a zeleniny, ale také luštěnin, obilovin (dodávají sacharidy, vitaminy ze skupiny B, minerální látky a vlákninu), maso (dodává tělu železo a vitamín B12), tuky (dbejte na správný poměr živočišných a rostlinných tuků), vejce.

2/ Zařaďte doplňky stravy Podpořit imunitní systém je vhodné užíváním doplňků stravy. Spolehnout se můžete například na širokou nabídku známé značky Marťánci, která je na našem trhu již více než dvacet let a účinky produktů jsou podpořeny četnými studiemi.

3/ Důsledná hygiena Nemusíte mít doma zrovna sterilní prostředí, pokud se setká malý organismus s vnějšími antigeny, je to pro jeho odolnost lepší. Ale dbejte na to, aby si děti důsledně myly ruce, a to vždy po použití toalety, po návratu domů z venku a před jídlem.

4/ Otužujte je! Nemusíte mít doma skleníkové prostředí a přetopeno. I když mrzne, pravidelně větrejte a dopřejte dítěti každodenní pobyt venku. Pro otužování je vhodná také návštěva sauny, solné jeskyně či bazénu.

5/ Hlídejte kila V poslední době se stále více dětí potýká s nadváhou či dokonce obezitou. Zátěž v podobě kil navíc bohužel imunitní systém prokazatelně oslabuje. Důležité je proto dodržování zdravého jídelníčku a hlavně dostatek pohybu, ideálně na čerstvém vzduchu.


publikováno: 27. 11. 2015, v rubrice Koktejl
Štítky: děti, zdraví

Nejčtenější články v rubrice Koktejl:

Další články v rubrice Koktejl:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007