Panelový dům a byt v 21. století | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Panelový dům a byt v 21. století

Ekonomické bydlení v panelovém domě

30. 5. 2013

Jistě každý majitel panelového bytu při počítání nákladů na provoz domácnosti zvažoval způsoby realizace úsporných opatření, případně zlepšení standardu tepelné pohody v případě, že zastaralé centrální rozvody tepla nedokáží pokrýt tepelnou ztrátu místností. Společnost USby s.r.o je v soutěži Panelový dům a byt ve 21. století zařazena do kategorie Úspory energií.


I v paneláku může dětský pokoj vonět dřevem

16. 4. 2013

Chcete-li v dnešní době koupit pro svoje dítě vybavení do jeho pokojíčku, máte obrovské množství možností. V každém větším městě stojí obří nákupní centra nabízející obrovský sortiment nábytku pro děti i dospělé. V posledních letech se i v oblasti pořizování nábytku také čím dál více prosazuje internet. Zapnete počítač a můžete strávit mnoho hodin před monitorem procházením tisíců různých webových stránek zabývajících se nábytkem. BOB dětský nábytek, s.r.o. je v soutěži Panelový dům a byt ve 21. století zařazen do kategorie zařazen do kategorie Interiér.


Výtahy od společnost ELSA

14. 4. 2013

Firma Elsa vznikla v roce 1992 se čtyřmi zaměstnanci. Firma vlastní certifikát ISO 9001 a certifikát enviromentálního prostředí ISO 14000. Nyní si prakticky vyrábí všechno mimo pohonů. Hlavním cílem je neustálá modernizace technologií používaných pro rekonstrukce i nové výtahy. Některé technologie zaměřené především na tichý chod a velkou úsporu el. energie již používají i další firmy. Firma Elsa je v soutěži Panelový dům a byt ve 21. století zařazena do kategorie Výtahy a plošiny pro bezbariérový přístup.


Šetřete se společností AC HEATING

12. 4. 2013

Hlavním problémem dálkového vytápění je především nutnost udržovat distribuční sít a výměníkové stanice. Tyto náklady jsou započítávány do cenotvorby jednoho GJ tepla. Další velkou nevýhodou centralizovaného vytápění jsou tepelné ztráty distribuční soustavy. Tyto ztráty zaplatí koncový odběratel. Logicky se nabízí myšlenka:„Proč se neosamostatnit a neinstalovat vlastní zdroj tepla, který se bude nacházet přímo v objektu?“ Společnost AC HEATING je v soutěži Panelový dům a byt ve 21. století zařazen do kategorie Úspory energií.


Revitalizací balkonu můžete získat novou obytnou plochu

8. 4. 2013

Stavební boom revitalizací panelových domů vrcholí a nutno říci, že podle lokalit se liší rozsahem prací, které se staly standardem při jejich provádění. Zatímco výměna oken, zateplení obvodového pláště, oprava střechy nebo výměna vnitřních rozvodů jsou samozřejmostí, v případě revitalizací balkonů a lodžií jsou velké rozdíly. Přístavby lodžií společnosti FB Lodžie, s.r.o. jsou v soutěži Panelový dům a byt ve 21. století zařazeny v sekci Fasáda domu a střecha.


Chytře se dnes dá bydlet i v paneláku

3. 4. 2013

Pokud bydlíte v bytě, ať už v cihlovém nebo panelovém domě, není mnoho možností, jak zlepšit kvalitu bydlení. Byt nenafouknete, měnit jeho dispozice je většinou obtížné a vyžaduje to vstřícný postoj majitele. Jedna možnost, ale přece jen existuje – můžete ze svého bytu udělat chytrého služebníka pomocí systému iNELS RF Control od ELKO EP.


Bytový dům v Ostravě s tepelným čerpadlem šetří až 30 % nákladů na vytápění

29. 3. 2013

Dvě vysokoteplotní tepelná čerpadla Rotex HPSU HiTemp o celkovém výkonu 32 kW pomáhají obyvatelům ostravského bytového domu výrazně šetřit náklady na teplo. Instalace dvou tepelných čerpadel jako hlavního zdroje tepla pro celý bytový dům je zajímavá také díky využití řídicí jednotky s možností ovládání přes webové rozhraní. O výhodnosti tepelného čerpadla jakožto hlavního zdroje tepla pro vytápění a ohřev teplé vody v bytových domech svědčí instalace dvou 16kW vysokoteplotních čerpadel v domě s dvanácti bytovými jednotkami v Ostravě. Zatímco před instalací teplených čerpadel činily roční náklady na teplo 400 000 Kč, s inovovanou otopnou soustavou ušetří obyvatelé ročně téměř 120 000 Kč. Realizace tepelných čerpadel v domě v Ostravě s 30% úsporami na vytápění je v soutěži panelový dům a byt ve 21. století zařazena do sekce úspory energií.


Jak zajistit větrání?

28. 3. 2013

V projekčních přípravách školy, rekonstruované na energeticky pasivní bytový dům v Dubňanech, byly podrobně zvažovány všechny systémy pro nucenou výměnu vzduchu – podtlakové, přetlakové, rovnotlaké, systémy centrální a decentrální, včetně využití rekuperace tepla. Realizace energeticky pasivního objektu se ale bez rekuperace tepla při větrání neobejde, podíl zpětně získané energie tvoří u energeticky pasivních domů stejný díl jako zbývající energie potřebná na topení. Realizovaný vzduchotechnický systém společnosti ATREA s.r.o. v přestavbě školy na energeticky pasivní bytový dům je v soutěži Panelový dům a byt ve 21. století zařazena do kategorie Technické zabezpečení budovy.


Archív výstav:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007