Panelový dům a byt v 21. století 2014 | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Panelový dům a byt v 21. století 2014

Proměňte panelákový byt v moderní interiér

4. 8. 2014

Perfektní řešení, jak snadno a rychle přetvořit zastaralý a unifikovaný vzhled panelákového bytu na moderní a stylový interiér, přináší společnost SOLODOOR. Vyvinula totiž speciální model obložkových zárubní, který dovoluje rekonstruovat i problematické panelákové zárubně, aniž by docházelo ke složitým stavebním úpravám. Protože obvyklým problémem panelákových bytů je i nedostatek místa, vyplatí se využít dveře VERTIGO VARIANT (SOLODOOR) s nápaditými funkčními prvky, jako je zrcadlo či věšáčky. Více na www.solodoor.cz


Montáž zárubní OKZ – krok za krokem

2. 8. 2014

Před montáží nezapomeňte mít vyřešené výškové přechody podlah. Důležitý je i vlastní přechod mezi dvěma rozdílnými podlahami v sousedících místnostech. Jejich napojení by mělo být přímo pod zavřenými dveřmi.


Rychlá a snadná renovace interiéru? To jsou zárubně OKZ!

28. 7. 2014

Mnozí z nás máme možná ještě stále v našich panelákových, ale i rodinných domech nevzhledné kovové zárubně. S jejich vzhledem už nejsme spokojeni, ale nechce se nám je vyměnit, protože máme strach z časově náročné rekonstrukce, hluku a nepořádku všude kolem. Tak to ale vůbec nemusí být! Díky Obkladu Kovových Zárubní, ve zkratce OKZ, rychle a snadno nahradíte staré kovové zárubně úplně novými dřevěnými…


Paneláková kuchyň dvakrát jinak

27. 7. 2014

Miniaturní prostor a průchod do koupelny je pro panelákové kuchyně typický. Přesto je možné i takto dispozičně špatně vyřešený prostor obléct do nového kabátu. Stačí se obrátit na interiérové designéry a výrobce atypického nábytku. Při rekonstrukci panelákové kuchyně jde totiž o každý centimetr, stejně tak o promyšlení do detailu. Výsledkem bude komfortní a funkční kuchyňské zázemí v designu, který je majiteli nejbližší.


Revitalizace panelového domu? Výsledkem může být příjemné a ekonomické bydlení

24. 7. 2014

V létě roku 2013 realizovala společnost IZOLTECHNIK CZECH s.r.o. revitalizaci panelového domu v Boháčově ulici v Praze. Investice do této stavby byly efektivně vynaloženy do několika etap a výsledkem je příjemné bydlení, zvýšení hodnoty domu a jednotlivých bytů a ocenění v několika soutěžích.


Šetřit s rozmyslem

29. 6. 2014

Existuje možnost jak šetřit náklady na teplo a vodu v bytovém domě? Ano! Řekněte dost neustálému zvyšování cen tepla a teplé vody a efektivně vyřešte vytápění a ohřev vody ve vašem bytovém domě.


Nerezové zábrany květinových truhlíků – ideální pro panelové domy

25. 6. 2014

Ty tam jsou doby, kdy městská sídliště „zdobily“ fádní a nenápadné paneláky. Vyjma barevných fasád se na panelových domech stále častěji objevuje nápaditá květinová výzdoba. Vstříc majitelům bytů, kteří na své okenní parapety umísťují půvabné květiny, vychází firma Dastech, český výrobce a prodejce užitečných doplňků pro exteriéry panelových domů. K inovativním produktům se značkou Dastech patří také užitečné a praktické nerezové zábrany truhlíků, které jsou velmi šetrné k fasádě každého panelového domu. Venkovní pobyt pokojovým rostlinám či oblíbeným bylinkám tak lze dopřát bez různých násilných řešení, která by měla truhlíky na okenních parapetech zabezpečit proti pádu.


Sádrokartonem proti formaldehydu

19. 6. 2014

Novinkou značky Rigips je zdravá sádrokartonová deska RB(A) Activ´Air, která zlepšuje kvalitu vnitřního ovzduší. Obsahuje totiž unikátní technologii pro rozklad emisí formaldehydu, který je obsažen např.: v nátěrech, nábytku, kobercích, lepidlech, osvěžovačích vzduchu, cigaretovém kouři, atd. Patentovaná technologie Activ´Air dokáže během několika dní snížit koncentraci formaldehydu v místnosti o více jak 70 %, a to po dobu přibližně padesáti let. Účinná látka odbourává škodlivý formaldehyd tak, že jej přemění na neškodné inertní látky. Příspěvek je zařazen do kategorie Interiér.


Archív soutěží


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007