Jak se pohybují ceny bytů v Plzni? | Reality | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Reality » Článek

Jak se pohybují ceny bytů v Plzni?

21. 6. 2019

Za kolik pořídíte byt nebo rodinný dům v Plzni? A kolik stojí stavba v okolí krajského města?

Domů se neprodává tolik jako bytů, přesto je nabídka realitní kanceláře Pubec poměrně pestrá. Pokud však máte na některý z rodinných domků zálusk, vyplatí se ne nic nečekat a jednat. Kontaktujte svého realitního makléře z plzeňské kanceláře a domluvte si prohlídku vašeho vysněného domu třeba hned na tento týden.

V Plzni byt pořídíte i do tří milionů

Ceny staveb se však velmi liší. Záleží nejen na stáří a stavu domu. Klíčová je také lokalita, v níž se dům nebo byt nachází, rozloha pozemku a samozřejmě obytná plocha. V plzeňské zástavbě můžete pořídit rodinný dům před rekonstrukcí už od 2,5 milionu korun. Nejčastěji se starší stávající zástavba prodává kolem milionů tří. Mnohem větší nabídka je ale v rozmezí 4–6 milionů. Za takovou částku už pořídíte moderní rodinný dům po rekonstrukci, nebo jen málo užívaný. V centru města rodinné domy samozřejmě nenajdete. V ostatních čtvrtích už ale ano a díky skvělé síti MHD jste v centru města, než byste řekli švec.

Příměstské části lákají na nízké kupní ceny

Pokud chcete bydlet komfortně a přitom levně, vyberte si některou z příměstských oblastí města Plzně. Lákavou volbou jsou zejména okolní vsi a města, která s Plzní spojuje pravidelná linková doprava. V aktuální nabídce realitní kanceláře Pubec najdete například rodinný dům ve Vejprnicích, Šťáhlavech, Myslince nebo Třemošné. Ceny se zde navíc pohybují o něco níž než ve městě. Za tři miliony není problém pořídit luxusní bydlení se zahradou a dostupnými službami.

V nabídce nechybí ani novostavby

Aktuálně nejžádanější jsou nízkoenergetické a pasivní řadové domky v lokalitě Myslinka jen 10 km od Plzně. Areál nabízí skvělé podmínky pro rodiny s dětmi, mladé páry i seniory. Nechybí školka, dětská hřiště ani rozlehlý park. Řadový dům zde navíc pořídíte za necelé 4 miliony.


publikováno: 21. 6. 2019, v rubrice Reality
Štítky: nákup a prodej bytu

Nejčtenější články v rubrice Reality:

Další články v rubrice Reality:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007