Nemovitosti v České republice lákají cizince | Reality | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Reality » Článek

Nemovitosti v České republice lákají cizince

20. 7. 2008
Chystáte se kupovat nemovitost? Spolu s námi se mezi zájemci a kupujícími stále častěji obejvují cizinci. Podle statistik M&M reality holding nakupují v České republice nejvíce nemovitostí občané Slovenské republiky (50 procent z cizozemské klientely M&M reality holding) a pak Vietnamci (35 procent cizozemské klientely). Dále ke klientům M&M reality holding patří zejména Rusové, Ukrajinci a Holanďané. Spíše ojediněle jsou kupující nemovitostí z Německa, Anglie, Jižní Koreji nebo Saudské Arábie.

Levnější, pro dlouhodobé bydlení

M&M reality holding má 52 kanceláří ve všech regionech České republiky, proto i výsledky z jejích statistik jsou zaměřené na situaci především v jednotlivých regionech. „Největší zájem v regionech mají cizinci především o byty levnějšího charakteru na dlouhodobé bydlení, často v panelákové výstavbě,“ upřesňuje Miroslav Jonáš, obchodní ředitel M&M reality holding. Dle jeho slov je v Praze situace zcela odlišná. Tam cizinci z řad klientů M&M reality holding poptávají zejména luxusní hotely, činžovní domy či pozemky v lukrativních lokalitách.

Pro cizince koupě jednodušší

Koupi nemovitostí v České republice pro cizozemce upravuje stávající devizový zákon. Po vstupu do Evropské unie se pro občany EU zpřístupnila většina nemovitostí. Výjimku tvoří zemědělské pozemky. „Pokud však porovnáme situaci před a po vstupu do EU, nezaznamenali jsme významnou změnu v objemu prodaných nemovitostí cizincům,“ doplňuje Miroslav Jonáš. Proces koupě nemovitosti se cizozemcům u nás výrazně zjednodušil. Pro občany ostatních členských států EU již není zapotřebí zakládat firmy – právnické osoby – pouze za účelem koupě nemovitosti.


publikováno: 20. 7. 2008, v rubrice Reality
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Reality:

Další články v rubrice Reality:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007