Soutěžte a zahřejte se Hanáckou Medovák z tuzemska | Soutěže | Bydlet v panelu

Hlavní strana » Soutěže » Článek

Soutěžte a zahřejte se Hanáckou Medovák z tuzemska

1. 12. 2014
Soutěž byla ukončena.

Už od dob antiky se med používal nejen jako sladidlo, ale také jako lék a známé byly i jeho zkrášlující účinky. Už tehdy si lidé považovali magických účinků medu, především jeho schopnosti mírnit některé zdravotní potíže. U nás se od pradávna přidával do medových likérů. Šlo o čistě přírodní produkty, vyráběné podle speciálních receptur. Vznikaly za studena z lesního medu, bylinného macerátu a lihu. Zpočátku se připravovaly především během svátků jako jsou Vánoce nebo Velikonoce, poté celoročně hlavně díky svým léčivým a povzbuzujícím účinkům.

Na starou recepturu přípravy nyní navazuje nejstarší likérka u nás Palírna U Zeleného stromu, která letos slaví 496 let a při této příležitosti představuje další novinku proslulé značky Hanácká., Medovák z tuzemska.

Hanácká Medovák z tuzemska

Dostane Vás už při samotném otevření lahve. Zahalí vás neodolatelným rumovým aroma v kombinaci s medem a osvěžujícím citronem. Medovák z tuzemska je lahodnou kombinací tuzemáku s medem. Vzniká za studena rozpouštěním přírodního medu s bylinnými maceráty v alkoholu. Na samém konci se pak přidává citrónová šťáva coby šťavnatá tečka. Svoji charakteristickou vyváženou chuť a typickou barvu získává Medovák pozvolným dozráváním v lahvích. Jeho charakteristické zbarvení zvýrazňuje přidaný karamel, který se jemně dokresluje lahodné aroma Medováku.

Hanácká Medovák z tuzemska je ideálním přípitkem na zahřání. Příjemně ozvláštní šálek čaje, lehce z něho připravíte lahodný grog a je vhodný také do cukroví. Vyrábí ho Granette&Starorežná Distilleries v nejstarší Palírně U Zeleného stromu podle starých osvědčených receptur. Poznáte ho podle typického aroma, syté barvy a lahve s originálním embosem Moravian Original Spirits. Prodává se v 0,5 litrových lahvích za 149 Kč.

Čaj Medovák s ovocem

50g sušených švestek,30g rozinek,50g suš.meruněk,50g ořechů nebo mandlí, 50g fíků, 1 litr Medováku, horký čaj, cukr podle chuti a plátky citrónu. Sušené ovoce a ořechy nakrájíme na kostičky, dáme do zavařovací sklenice a zalijeme Medovákem. Necháme několik dní uležet. Zaléváme horkým čajem a zdobíme plátky citrónů nebo pomerančů.

Soutěžní otázka

Co je základem lahodné novinky Hanácká Medovák?

a)tuzemák

b)vodka

Správné odpovědi zasílejte s označení Medovák do 15. 12. na soutez@npmedia­.cz. Tři správné odpovědi odměníme.


publikováno: 1. 12. 2014, v rubrice Aktuálně
Štítky:

Nejčtenější články v rubrice Aktuálně:

Další články v rubrice Aktuálně:


Design by Lukáš Svoboda, Code by Karel Koliš
(c) Bydlet v panelu 2007